Recept

Italiaanse pastasalade met kip Gebruikers opties

emmy_c heeft dit recept op 4 augustus 2010 toegevoegd. Dit recept is 5.860 keer bekeken, 6 x bewaard

Bijzonder smakelijke pastasalade. Het is een explosie van verschillende smaken

Bereidingstijd:
30-60 minuten
Keuken:
Italiaanse keuken
Smaak:
Anders
Soort gerecht:
Buffet
Uit eigen keuken:
Nee (i)

Ingrediënten voor 4 personen

Ingrediënten
3 kipfilets
60 ml citroensap
1 teentje knoflook
100 gr. dungeshende prosciutto
1 komkommer
2 el gekruide citroenpeper
2 el olijfolie
150 gram penne, gekookt
80 gram zongedroogde tomaten in dunne reepjes
70 gram ontpitte zwarte olijven, gehalveerd
100 gram artisjokharten, gehalveerd
50 gram geschaafde parmezaanse kaas
80 ml olijfolie
1 el witte wijnazijn (of witte balsamico is ook erg lek
0,25 tl. gekruide peper
1 tl. Franse (Dijon)mosterd
3 tl. maizena
1,75 dl. slagroom
20 gram verse fijngesneden basiclicum

Hulpmiddelen

Deegroller, plasticfolie, grote glazen schaal

Voorbereiding

Sla de kipfilets plat met de platte kant van een mes of met een deegroller. Meng citroensap en knoflook in een kom. Voeg de kip toe en roer goed. Dek af met plasticfolie en marineer minimaal 3 uur in de koelkast. Draai de kip af en toe om. Snijd de prosciutto in reepjes. Snijd de komkommer in de lengte doormiddel en sij de helften in plakjes

Bereidingswijze

Laat de kip uitlekken en haal de filets door de peper. Verhit de olie in een koekenpan met dikke bodem. Bak de kip in 20 min. goudbruin en gaar. Haal het vlees uit de pan, laat het afkoelen en snijd het in kleine stukjes.

Meng voor de basilicumdressing olie, witte wijnazijn, peper en mosterd in een pannetje. Roer de maizena glad met 80 ml. water en schenk het papje bij de dressing. Verwarm de dressing al roerend 2 min. tot de dressing kookt en indikt. Roer de slagroom, basilicum en zout erdoor en warm het goed door.

Schep de pasta, kip, komkommer, prosciutto, zongedroogde tomaat, olijven en artisjok door elkaar. Schenk de warme dressing erover en meng voorzichtig. Serveer de salade warm of koud en bestrooi met met de parmezaanse kaas.

Bron

De Complete pastakeuken van Murdoch Books

Foto's

0.0 1 Toon alleen reacties Toon alle acties

Wil je reageren ? Meld je dan gratis aan en profiteer van vele voordelen of log in.

25-01-2012
zegt

Heel erg lekker en bijzonder makkelijk om voor te bereiden en op het laatste moment snel af te maken!


- paulheetebrij plaatst recept in zijn kookboek

- emmy_c plaatst recept op Smulweb

Zoek op Smulweb naar recepten en voeg ze toe aan je menu.

Gerelateerde video's
Maak je koelkast leeg!
 
 
sluit