Doe het gehakt in een kom en mix er het ei en de Italiaanse gehaktkruiden door. Eventueel iets steviger maken door wat paneermeel te gebruiken. Draai er vervolgens mooie kleine balletjes. Snipper een ui en pers de 2 knoflookteentjes en bak deze glazig in wat olijfolie. Voeg vervolgens de gehakt balletjes bij en braad deze mooi bruin en gaar. Zet ondertussen een flinke pan water op en breng deze aan de kook. Voeg als het water kookt wat zout en een scheutje olijfolie aan het water toe zodat de pasta niet aan elkaar gaat plakken. Voeg aan de inmiddels gare gehaktballetjes de gepelde tomaten en de tomatenpuree toe en roer alles goed door elkaar. Breng het weer aan de kook en zet het vuur dan laag. Voeg dan de 5 theelepels bruine suiker toe en de creme fraishe en roer het goed door elkaar. Als de pasta gaar is voeg je de vers gesneden basilicum toe aan de saus. Doe dit pas op het laatst.
Giet de pasta af en doe er wat saus bij zodat de pasta niet gaat plakken.
Eet smakelijk!
Jos
1 pak pasta naar keuze (spaghetti, Fusili etc.)
500 gr. h.o.h. gehakt
1 zakje Silvo Italiaanse gehaktkruiden
2 blikken gepelde tomaten in blokjes
2 kleine blikjes tomatenpuree
2 teentjes verse knoflook
Verse Basilicum
1 bekertje creme fraishe of 1 flesje kookroom
5 flinke theelepels Bruine suiker
1 ei
Eventueel paneermeel
Wil je reageren ? Meld je dan gratis aan en profiteer van vele voordelen of log in.
Ga je gerecht vanavond maken, ziet er lekker uit! Je zou alleen de ingrediënten even aan kunnen passen, de ui staat er niet tussen Dus met de app komt de ui niet in je winkelwagen!
we hebben het afgelopen dinsdag gegeten, en het viel goed in de smaak.dit gaan we vaker eten, en daar is onze jongste dochter weer blij mee want die is gek op italiaans eten. groeten jeanne
Ik maak dit vaker,maar dan met alles vers uit mijn moes en kruidentuin.Olie bij het koken heeft geen zin omdat olie een ander sg heeft dan water en boven blijft drijven.Beter is om als de saus klaar is de pasta uit het kookvocht te scheppen en in de saus te doen.Het aanhangend vocht voorkomt dan het zg plakken.Plakken gebeurt pas na het afgieten. groeten fransel.
Ga het vanavond maken, lijkt mij inderdaad erg lekker en snel klaar!
lijkt mij ook wel lekker en zeker met dit mooie weerga het zeker maken deze week
Volgens mij is deze pastasaus ook te maken met rul gebakken gehakt voor een lasagna. Ga het eens proberen.
Ook mij lijkt het lekker. Zal het vanavond eens proberen. Benieuwd wat mijn kids ervan vinden...
Ik heb het vanavond gemaakt voor 6 personen en iedereen vond het heerlijk. Ik heb ook minder suiker gebruikt.
Lijkt me lekker. Ik ga het binnenkort eens proberen.
Ik was op zoek naar een simpele maar lekkere zelfgemaakte pastasaus. Dat is hiermee gelukt! Ik heb hem ook al klaargemaakt voor mijn schoonouders. Veel lekkerder dan uit een potje of pakje!A.d.h.v. Kerstenpja`s reactie heb ik besloten om niet meteen 5 theelepels bruine suiker toe te voegen. 2 theelepels waren naar mijn bevinding voldoende.
in principe lekker recept alleen iets te zoet met 5 theelepels suikerprobeer het nog eens
Zoek op Smulweb naar recepten en voeg ze toe aan je menu.




