Er staan heel veel Chili con carne recepten op Smulweb maar dit is mijn eigen recept zoals ik het altijd maak en het is toch een beetje anders dan anders en dit keer had ik mijn fototoestel "in de aanslag"… Tja..wat kan ik zeggen over "mijn Chili" Het is gewoon een heerlijke Herfst/Winterkost. Het bevat 410 calorieën per persoon dus niet echt een "dikmaker" en de komkommersalade (zie link) is ook slank.
• 3 grote uien.
• 1 eetlepel olijfolie.
• 2 tenen knoflook (of meer naar smaak) uitgeperst.
• 1 grote groene paprika (in blokjes).
• 400 gram mager rundergehakt.
• 1 blik tomatenblokjes.
• 1½ theelepel chilipoeder.
• 1½ eetlepel bloem.
• 1½ eetlepel bruine suiker.
• 1 groot blikje tomatenpuree.
• 1 grote pot bruine bonen.
• 2 lente-uitjes in ringetjes gesneden.
• Grote koekenpan of wok met deksel
• 2 kommen.
• Mes.
• Snijplank.
• Schuimspaan
• Rul het gehakt zachtjes (zonder olie of 1 tl olie) tot het lichtbruin is, schep uit de pan, doe over in een kom.
• Voeg een scheutje olie toe in dezelfde pan en bak op een zacht vuurtje de uien, knoflook en paprika tot alles zacht is.
• Neem een andere kom, doe daar in de chilipoeder, bloem, bruine suiker en tomatenpuree en roer tot een dikke saus. (gaat heel snel)
• Voeg dan het gehakt bij het ui/knoflook en paprika mengsel.
• Voeg de tomatenblokjes toe.
• Voeg de dikke saus toe.
• Voeg versgemalen peper/zout naar smaak toe. Goed roeren.
• Leeg nu de pot bruine bonen boven de pan ( dus met het vocht)
• Laat 10-15 minuten zachtjes pruttelen, af en toe roeren om aanzetten te voorkomen.
• Voeg de laatste 5 minuten de gesneden lente-uitjes toe.
• Het recept is behoorlijk pittig door de chilipoeder dus houdt je niet van heel pittig neem dan minder chilipoeder (proef want toevoegen kan altijd nog).
Dit is een maaltijd op zich en eigenlijk hoef je hier niets bij te eten. Maar deze frisse komkommersalade smaakte hier erg lekker bij. (recept is van Sharktales en is een Sonja Bakker recept). Hieronder de link)
http://www.smulweb.nl/1152549/koken/recept/
Wil je reageren ? Meld je dan gratis aan en profiteer van vele voordelen of log in.
Hey Louise, had je recept gister meegenomen n.a.v laatste reacties. Heb het vanavond gemaakt, de mannen waren enormmmm tevreden, je recept staat volgens hen in de top 3 van onze favoriete recepten zit dus regelmatig in de herhaling. De komkommersalade is super. Hartelijk dank groet misspiggie
nou ik heb m net gemaakt, en wel zonder de chili (dit vanwege mijn kids;) maar ook zonder is hij heerlijk vel lekkerder dan die van knor ofzo!! dan is ie een beetje zoetig. ga ook ff de komkommer salade klaar maken, bedankt voor dit recept!
wij hebben dit vanavond gegeten en ik moet zeggen,dat het heerlijk smaakte.Volgens mijn man mocht ik de volgende keer iets minder knoflook gebruiken,verder was het perfekt.Ook de komkommer-salade smaakte er lekker bij.Dit is een blijvertje voor ons.Gr. Adeline
Hallo Louise, We zijn gek op Chili binnenkort zet ik mijn recept er ook maar eens op. Maar deze spreekt ons heel erg aan zodra mijn vrouw (Marion) op haar streefgewicht is ga ik deze als eerste proberen, Groetjes Leo en tot SMULS.
Louise deze Chili neem ik van je mee, het ziet er heel erg goed uit.Dus ga ik het één dezer dagen maken.Resultaat zal ik je dan wel melden kokkie.Groetjes Trudy
wij houden wel van chili con carne,maar de kinderen niet zo.Ik maak het dan ook niet vaak.Dit recept wil ik wel een keer gaan maken,bedankt.Groetjes, Adeline
Neem t recept mee, ga t een keer proberen maar dan met rode puntpaprika ipv groene, dat is de enige paprika die onze meiden nog wel lusten omdat die wat zoeter is. groetjes Annemarie
Hoi Louise. Chili is hier een van de favoriete recepten. De eerste keer dat ik hier kennis mee maakte was toen ik een jaar of 16 was. Een vriend haar zus studeerde in Utrecht en zij maakte dit eens voor ons. Direct verkocht. Ik vul tortilla``s met de chili nadat ik ze met Crème Fraîche aan de binnenzijde heb ingesmeerd. Plakje kaas en pittige salsasaus erover. Even in de oven en smullen. Groet, Peter.
Louise, je chili con carne ziet heel lekker uit en ik neem hem mee, komt deze winter beslist van pas. Bedankt, Margrit
Hallo Louise, Dit ziet er heerlijk uit; ga ik een keer proberen. Bedankt. Groetjes, Jos
Zoek op Smulweb naar recepten en voeg ze toe aan je menu.




