Recept

Gratin dauphinois Gebruikers opties

planco heeft dit recept op 22 juli 2009 toegevoegd. Dit recept is 8.581 keer bekeken, 144 x bewaard

Lekkere aardappelovenshotel voor bij biefstuk en of ander rood vlees .Met een lekkere salade erbij een topdiner

Bereidingstijd:
Langer dan 1 uur
Gang:
Hoofdgerecht
Keuken:
Franse keuken
Smaak:
Hartig
Techniek:
Bakken in oven
Soort gerecht:
Hoofdgerecht
Uit eigen keuken:
Nee (i)

Ingrediënten voor 4 personen

1 kilo aardappels (vastkokers)
2 tenen knoflook
15 g boter
zout
versgemalen peper
150 g geraspte belegen kaas
2,5 dl slagroom
2,5 dl melk

Hulpmiddelen

Ovenschaal

Voorbereiding

Schil de aardappels en snijd ze in zeer dunne plakjes. Maak de knoflook schoon. Besmeer de zijkanten en de bodem van een vuurvaste schaal met boter. Verwarm de oven voor op 190°C.

Bereidingswijze

Leg dakpansgewijs op de bodem van de schaal een laag aardappelplakjes. Bestrooi deze laag met een beetje zout en versgemalen peper. Knijp met behulp van een pers een beetje knoflook boven de aardappelplakjes uit. Strooi er wat geraspte kaas over. Leg een tweede laag aardappelplakjes in de schaal, en voorzie ook die van zout, peper, knoflook en kaas. Ga zo door tot alle aardappelplakjes zijn gebruikt. De laatste laag bestaat uit geraspte kaas. Verhit de slagroom en melk in een steelpan en giet de hete vloeistof in de schaal. Plaats de schaal in de oven en laat het gerecht in ongeveer 1 uur gaar worden. Dek als de bovenkant te snel bruin wordt de schaal af met aluminiumfolie. Verwijder de laatste 10 minuten de folie.

Serveertips

Tip:
De bereidingstijd kan worden verkort door de aardappelplakjes eerst half gaar te koken en ze vervolgens in de schaal te leggen. De oventijd bedraagt dan ongeveer 30 minuten. Eet bij dit gerecht gebakken biefstuk of entrecote.

Variatie:
Vervang de geraspte belegen kaas door geraspte gruyère of emmentaler.

Bron

Boodschappen

Foto's

0.0 2 Toon alleen reacties Toon alle acties

Wil je reageren ? Meld je dan gratis aan en profiteer van vele voordelen of log in.

01-12-2010
zegt

Erg lekker! Heb hem zojuist op. Zeker voor herhaling vatbaar.


- abracadabra_magic plaatst recept in haar kookboek

- sandraeric plaatst recept in haar kookboek

- Jullissa plaatst recept in haar kookboek

- iphone_1274609409 plaatst recept in haar kookboek

- etaree plaatst recept in kookboek

- ydralion plaatst recept in zijn kookboek

- debora plaatst recept in haar kookboek

- amy_85 plaatst recept in kookboek

- gorecki17 plaatst recept in haar kookboek

- floret2009 plaatst recept in zijn kookboek

- izzza plaatst recept in haar kookboek

- shigella plaatst recept in zijn kookboek

- eukalinda plaatst recept in kookboek

- daapjes plaatst recept in zijn kookboek

- mvmieghem plaatst recept in zijn kookboek

- i_am_mirjam plaatst recept in haar kookboek

- keffmann plaatst recept in zijn kookboek

- desyh plaatst recept in haar kookboek

- margjef plaatst recept in haar kookboek

05-08-2009
zegt

Heerlijk! Mijn neefje, die normaal gesproken niets van aardappels of ovenschotels moet hebben, heeft er heerlijk van gegeten!


- silkeq plaatst recept in haar kookboek

- donjaih plaatst recept in haar kookboek

- planco plaatst recept op Smulweb

Zoek op Smulweb naar recepten en voeg ze toe aan je menu.

Meer "pasta"

garnaal beignets   Gebruikers opties

Borrelhapjes uit de Internationale keuken, Ingrediënten: Hollandse garnalen, tempura meel, kriek bier, rode -peper, rode tandoori pasta Lees verder »

Liptauer spread   Gebruikers opties

Borrelhapjes uit de Internationale keuken, Ingrediënten: 225 gr. magere kwark, 225 gr. zachte boter/margarine/halvarine, 3/4 tl. paprikapoeder, 3/4 tl. karwijzaad, 1 1/2 tl. gehakte kappertjes, 3/4 tl. ansjovispasta, 3/4 tl. … Lees verder »

Pikante mayodip.   Gebruikers opties

Sauzen/dressings uit de Internationale keuken, Ingrediënten: 100g mayonaise-2eetlepels appelmoes-2eetlepels mierikswortelpasta-zout-witte peper-1theelepel citroensap-snuifje suiker. Lees verder »

Vleesdipsaus   Gebruikers opties

Sauzen/dressings uit de Andere keuken, Ingrediënten: Wat gare soepgroenten-200g genipperd varkensvlees-2eetlepels room-zout-peper-2eetlepels paprikapasta. Lees verder »

Meer "pasta" »
Populairste pasta recepten
Gerelateerde video's
Maak je koelkast leeg!

Sardine latino

Voorgerecht

 
 
sluit