Recept

scholrolletje met cappuccino van venkel Gebruikers opties

john15 heeft dit recept op 16 juni 2009 toegevoegd. Dit recept is 1.638 keer bekeken, 6 x bewaard

Verrassend lekker gerecht,dat er ook nog heel leuk uitziet.

Bereidingstijd:
20-30 minuten
Gang:
Hoofdgerecht
Keuken:
Andere keuken
Smaak:
Zacht en romig
Techniek:
Pocheren
Soort gerecht:
Hoofdgerecht
Uit eigen keuken:
Nee (i)

Ingrediënten voor 6 personen

125 gr. rauwe zalm, 1/2 eiwit, 3/4 dl slagroom, 6 scholfilets, eiwit, peper en zout, spinazie, geblancheerd, 2 dl. visfond,
cappuccino: 3 venkelknollen grof in stukken, 1 grote ui grof gehakt, 50 gr. boter, 25 gr, bloem, 1 liter gevogeltefond, 10 gr, venkelzaad, 1 laurierblaadje, 1 1/2 dl. slagroom, zout en peper, scheutje pernod.

Hulpmiddelen

Stoommandje,keukenmachine,

Voorbereiding

Pureer de zalm in de keukenmachine met peper en zout, eiwit en voeg zoveel van de slagroom toe dat er een luchtige farce ontstaat. Leg de scholfilets tussen twee vellen huishoudfolie en sla ze plat.

Bereidingswijze

Leg de filets met de velkant naar boven, bestrijk ze met losgeklopt eiwit, bestrooi met peper en zout.Beleg ze met spinazie. Bestrijk de spinazie met eiwit. Verdeel hierover de zalm farce. Rol de filets op te beginnen bij de staart en zet ze vast met een prikker. Pocheer of stoom ze net gaar in of boven de visfond.ong. 10 min. boven de fond in mandje.
Verwarm voor het serveren nog even in een oven van 120 gr.
Snij de rolletjes doormidden en leg ze naast elkaar in een bord.
De cappuccino: Zet de venkel en de ui aan in boter. Voeg de bloem al roerend beetje bij beetje toe. Laat vijf minuten garen op laag vuur. Voeg de fond, venkelzaad, laurier toe. Breng tegen de kook en laat 1 uur zachtjes trekken. Verwijder de laurier en pureer in de keukenmachine, en zeef het daarna.
Voeg de slagroom toe en maak op smaak met peper en zout en een scheutje Pernod. Verwarm vlak voor het serveren en schuim op met de staafmixer en giet dit rond de schol rolletjes.

Bron

Kookworkshop Elly Pol. eindhoven

WineSteini wijnadvies bij dit recept
Powered by

  • Salentein Malbec Reserve

    Rood | Droog | 2010

    1299

    Perfecte match

    100
  • Tarapaca Carmenère

    Rood | Droog | 2010

    599

    Perfecte match

    97
  • Bodegas Valdemar Rioja Inspiración

    Rood | Droog | 2007

    1299

    Perfecte match

    97
  • Caliterra Reserva Carmenère

    Rood | Droog | 2010

    699

    Perfecte match

    97
Bekijk meer passende wijnen »

Foto's

0.0 2 Toon alleen reacties Toon alle acties

Wil je reageren ? Meld je dan gratis aan en profiteer van vele voordelen of log in.

30-10-2009
zegt

Dit ga ik binnenkort zeker maken en laat je weten wat ik er van vond. Bedankt, Petra


- pwiggers plaatst recept in haar kookboek

- saskiamughal plaatst recept in haar kookboek

- sub4 plaatst recept in zijn kookboek

07-07-2009
zegt

Yep! Deze wordt het! Ik ga het eens maken en laat je uiteraard weten hoe dit visrecept bevallen is.....kan ik de venkel in de tuin weer een andere twist geven! Bedankt voor het recept, John!


- m17team plaatst recept in haar kookboek

- john15 plaatst recept op Smulweb

Zoek op Smulweb naar recepten en voeg ze toe aan je menu.

Gerelateerde video's
Maak je koelkast leeg!
 
 
sluit