De ui-achtige smaak van een sjalot past goed bij gerookte zalm. Sjalotten zijn rauw niet zo scherp van smaak als een ui en ook de ietwat zoetige smaak komt goed tot zijn recht bij de bagel.
De bagel is een karakteristiek joods product, van oorsprong waarschijnlijk uit Oost- of Midden-Europa en door immigranten in New York geïntroduceerd. De voornaamste ingrediënten van de bagel zijn meel, gist, moutstroop, een beetje bruine suiker en wat zout. Het geheim van de bagel - en het cruciale verschil met alle andere broodsoorten ? is, dat een bagel een paar minuten in kokend water wordt gedompeld voor hij de oven ingaat en daardoor zijn goudbruine, licht glimmende uiterlijk krijgt. Aan dit proces dankt de bagel zijn speciale smaak.
? Maak de bagel niet te warm; anders smelt de roomkaas!
4 bagels
150 g gerookte zalmplakken
100 g roomkaas
2 sjalotten (50 g)
½ teentje knoflook
5 g verse kervel
1 theelepel citroensap
25 g rucola
Versgemalen zout en peper
De oven voorverwarmen op 175 °C. De sjalotjes pellen, halveren en ragfijn snipperen. De knoflook halveren, de kiem verwijderen en fijnhakken. De grove takjes van de kervel verwijderen en de kervel wassen, drogen en niet al te fijn snijden. De harde stelen van de rucola verwijderen en de rucola wassen en drogen. De roomkaas los roeren met een garde en vervolgens citroensap, knoflook, sjalot en kervel toevoegen. Op smaak brengen met zout en peper. Verwarm de bagels ca. 2 minuten in het midden van de oven. Snijd de bagels open en beleg ze met wat rucola, vervolgens de gerookte zalm en als laatste een flinke lepel roomkaas. Eventueel bestrooien met wat versgemalen peper en versieren met een takje kervel.
Sjalot.nl
![]() |
Wil je reageren ? Meld je dan gratis aan en profiteer van vele voordelen of log in.
- anna_c_l plaatst recept in haar kookboek
- ikkevanjou plaatst recept in haar kookboek
- tjeerdabra plaatst recept in haar kookboek
- rin83 plaatst recept in haar kookboek
- blauwekees plaatst recept in haar kookboek
- jafralau plaatst recept in zijn kookboek
- metata plaatst recept in haar kookboek
- esmarc plaatst recept in haar kookboek
- maartje55 plaatst recept in haar kookboek
- hanneke85 plaatst recept in haar kookboek
- wendywiedijk plaatst recept in haar kookboek
- linekedeleers plaatst recept in haar kookboek
- claudia963691 plaatst recept in haar kookboek
- k.stuij plaatst recept in kookboek
- helen24 plaatst recept in haar kookboek
- dikkie4 plaatst recept in kookboek
- anniecox plaatst recept in haar kookboek
- rmdelvoie waardeert het recept
- rmdelvoie plaatst recept in haar kookboek
- webredactie plaatst recept op Smulweb
Zoek op Smulweb naar recepten en voeg ze toe aan je menu.




