Dit traditionele gerecht met mosselen, sjalotten, knoflook en saffraanvan de West/Atlantische kust ziet er prachtig uit, en het smaakt ook heerlijk
2 kilo verse mosselen, geborsteld en ontbaard
250 gram sjalotten, gesnipperd
3 deciliter witte wijn, zoals Vouvray
flinke pluk saffraandraadjes (ca 12 draadjes)
50 gram boter
2 stengels bleekselderij, fijngesneden
1 theelepel venkelzaad, iets geplet
2 grote tenen knoflook, fijngesneden
2,5 deciliter vis/ of groentebouillon
1 laurierblad
snufje cayennepeper
2 grote eidooiers
1,5 deciliter room
sap van een halve citroen
2 tot 3 eetlepels verse peterselie, fijngehakt
zout en versgemalen zwarte peper
Grote pan
Gooi de mosselen die niet dichtgaan als u er een tik op geeft, weg. Breng in een grote steelpan 2 eetlepels sjalotsnippers met de wijn aan de kook, Voeg de helft van de mosselen toe, leg er een deksel op en kook ze 1 minuut, schud de pan eenmaal.
Verwijder de mosselen die dicht zijn gebleven. Bereid zo ook de andere helft van de overige mosselen.
Verwijder de bovenste schelp van alle mosselen. Zeef het kookvocht door een fijne zeef in een kom, roer de saffraan erdoor en zet het weg.
Smelt de boter in een steelpan met dikke bodem. Voeg de overige sjalotsnippers en bleekselderij toe en roerbak ze 5 tot 6 minuten tot de groenten zacht zijn, maar niet bruin. Voeg het venkelzaad en de helft van de knoflook toe en bak dit nog 2 tot 3 minuten mee.
Schenk het bewaarde kookvocht erbij en laat dit 5 minuten zachtjes koken. Voeg de bouillon en de cayennepeper toe. Breng verder op smaak met zout en peper en laat alles zonder deksel nog 5 tot minuten zachtjes koken.
Klop de eidooiers los met de room en roer met een soeplepel van de hete vloeistof erdoor, en vervolgens de helft van het citroensap. Roer dit mengsel door de saus.
Verwarm de saus 5 tot 10 minuten op een zeer laag vuur tot hij dik wordt, zonder dat hij gaat koken. Roer af en toe. Breng de saus desgewenst verder op smaak en voeg zonodig meer citroensap toe.
Mang de rest van de knoflook, bijna alle peterselie en de mosslen door de saus en verhit het geheel 1 minuut. Verdeel de mosselen over 6 soepborden en schenk de saus erover. Strooi er de peterselie over en dien het gerecht op.
Lekker met een frans stokbroodje met kruidenboter
Smakelijke gerechten uit Frankrijk
Wil je reageren ? Meld je dan gratis aan en profiteer van vele voordelen of log in.
- patrickkayleigh plaatst recept in zijn kookboek
Tot bijna het eind van het recept gaat alles goed. Maar dan: niet de mosselen in hun halve schelpen, door de saus gooien want dan krijg je een dikke mosselsoep, een soort Frans waterzooi. Maar wel de halve schelpen keurig in concentrische cirkels op een bord leggen, daarover de saus verdelen, en dat nog even verhitten en grillen. Zó krijg je de mouclade in de Vendée. Er mag ook een scheutje cognac uit de nabije Chharente doorheen.Kasper Jansen
- femketenbarge plaatst recept op Smulweb
Zoek op Smulweb naar recepten en voeg ze toe aan je menu.




