Zoetzure uien
500g kleine sjalotjes, 4 el olijfolie, 150ml droge rode wijn, 50 ml balsamico-azijn, 3 t knoflook, 1 laurierblaadje, 2 el honing, zout
Pel de sjalotjes. De grotere evt halveren. Verhit de olijfolie in een pan en fruit de uien daarin niet te bruin.
Blus de uien met de rode wijn en de balsamico. Pel de knoflook en doe ze met het laurierblaadje bij de uien. Laat de uien ongeveer 30 minuten bij matige temperatuur zonder deksel pruttelen. Roer af en toe. Het vocht moet bijna verdampt zijn.
Voeg de honing toe en maak de uien met wat zout op smaak af. Even proeven, evt nog wat suiker toevoegen.
Lauw vind ik ze het lekkerst. Je kunt ze serveren bij pasta en een varkensvlees gerecht, maar ook als borrelhapje zijn ze niet te versmaden! Ik maak ze altijd een dag van tevoren, zodat de smaak goed kan intrekken.
Uit een Italiaans kookboek, recept van een vriendin gekregen.
Wil je reageren ? Meld je dan gratis aan en profiteer van vele voordelen of log in.
- dekeusterjl plaatst recept in haar kookboek
- ingekookt plaatst recept in haar kookboek
- sjakkus plaatst recept in haar kookboek
Ha, dit lijkt me lekker. Ik neem het recept mee. Gebruik je nog een bepaald soort/merk balsamico-azijn?
- gerdabril plaatst recept in haar kookboek
- harmony plaatst recept op Smulweb
Zoek op Smulweb naar recepten en voeg ze toe aan je menu.




