Dit Indische borrelhapje lijkt wel wat op een smulrol. Het is een snack die zelfs de meest verstokte Hollander nog aanspreekt!
Voor de velletjes:
Braadpan, keukenmachine
De vulling: Verhit boter in een braadpan. Kruid het gehakt met peper, zout, nootmuskaat. Bak het gehakt rul. Voeg ui toe, doe na 10 min. wortel en selderij erbij. Laat het nog 5 min. doorbakken. Voeg melk en 2 bouillonblokjes toe. Maak 1 eetlepel maizena aan met wat melk. Doe dit bij het gehaktmengsel. De massa moet nu dik worden, als een ragout. Doe er een paar theelepels suiker en een scheutje azijn bij. Proef de vulling; het moet erg zout zijn, door concentratieverschil trekt later het zout in de velletjes! Laat de vulling afkoelen. De velletjes: Maak een beslag van bloem, maizena, melk, eieren en zout. Het moet iets dunner zijn dan pannenkoekenbeslag. Verhit iets olie in een koekenpan met anti-aanbaklaag. Doe zoveel beslag in de pan dat het de bodem net bedekt als je het beslag goed verdeelt, het flensje moet zo dun mogelijk worden. Laat op een zacht vuur het beslag stollen, zonder dat het flensje bruin wordt. Als de bovenkant is gestold, laat dan het flensje voorzichtig uit de pan op een bord glijden. Let op: je hoeft dus maar een zijde te bakken. Herhaal de procedure tot je beslag bijna op is. Leg de flensjes op elkaar, steeds met dezelfde kant boven. Maak nu de risolles: Doe het restant beslag in een kommetje. Keer de stapel flensjes om. Neem voorzichtig een flensje en leg er een reepje vulling op. Vouw de onderkant om de vulling heen. Vouw de zijkanten naar binnen - Rol het geheel naar boven. Plak de bovenkant dicht met het beslag. Vul alle flensjes op deze manier. Paneer nu de risolles: Kluts in een bord 2 eieren met wat water. Doe in een ander bord paneermeel. Haal de risolles door het eiemengsel en daarna door het paneermeel. Zorg dat de rolletjes goed bedekt worden door beide. Bak hierna de risolles in ruim olie goudbruin.
Maak een sausje van fritessaus, mosterd en maggi. Je kunt risolles zowel rauw als gebakken invriezen. Een dag na bereiding smaken ze nog lekkerder!
Rood | Droog | 2008
Perfecte match
Rood | Droog | 2007
Perfecte match
Rood | Droog | 2010
Perfecte match
Rood | Droog | 2010
Perfecte match
Wil je reageren ? Meld je dan gratis aan en profiteer van vele voordelen of log in.
Goed recept! Heb ``m toegevoegd aan favorieten, best veel werk maar dan heb je ook wat! Selamat makan!
- verdonkjes plaatst recept in haar kookboek
- pieneke11 plaatst recept in haar kookboek
- etterwin plaatst recept in kookboek
- essieb52 plaatst recept in kookboek
- arienn plaatst recept in kookboek
- marjamaria2 waardeert het recept
- marjamaria2 plaatst recept in kookboek
- jokewvg plaatst recept in haar kookboek
- songbird939 plaatst recept in haar kookboek
- heleen61 plaatst recept in kookboek
- marvic1 plaatst recept in kookboek
- eatanasale plaatst recept op Smulweb
Zoek op Smulweb naar recepten en voeg ze toe aan je menu.




