Lauw/warme appel met heerlijke vulling! Eens totaal wat anders als nagerecht.
4 grote appels, 3 eetlepels honing, 100 gram gehakte walnoten, 30 gr boter, 100 gram rozijnen, 3,5 dl water, 2 eetlepels maiszetmeel, 2 eetlepels koud water, sap van 1/2 citroen, sap van een 1/2 sinaasappel, kaneel naar smaak.
Let op. Voorbereidingstijd is exclusief de 40 minuten dat het gerecht in de oven staat!
Verwarm de oven voor op 190 graden. Boor het klokhuis uit de appels en schil de bovenste helft van de appels. bestrijk het geschilde deel met de honing en haal het door de gehakte noten. Zet de appels rechtop in een ovenschaal. Verdeel de boter en de rozijnen over de holtes in de appels. Overgiet de appels met het sinaasappel en citroensap en stooi er wat kaneel over. Giet de 3,5 dl water in de ovenschaal (let er in ieder geval op dat het water niet op het geschilde deel komt.) Zet de appels ca. 40 minuten in de oven afhankelijk van het formaat. Haal de gare appels uit de schaal en zet de ovenschaal op hoog vuur en breng het vocht van de appels aan de kook. Meng het maiszetmeel met wat koud water en roer door de saus. Laat ongeveer 1 minuut op hoog vuur doorkoken. Zet de appel op een bord en giet er was saus over.
Zowel warm als koud is dit gerecht heerlijk. Mijn voorkeur gaat uit naar warm. Bestuif het bord met een beetje kaneel en giet over het bordje een straaltje honing. Zet de appel er op en overgiet die met wat saus. Steek een kaneelstokje in het midden van de appel bij wijze van steeltje. Een klein bolletje vanille ijs er bij en je hebt een heerlijke warm/koud sensatie!
Rood | Droog | 2007
Perfecte match
Rood | Droog | 2010
Perfecte match
Rood | Droog | 2006
Zeer goede match
Rood | Droog | 2006
Zeer goede match
Wil je reageren ? Meld je dan gratis aan en profiteer van vele voordelen of log in.
Ik heb iets vergelijkbaars bij iemand gegeten, dank voor het recept dan kan ik het thuis ook proberen.
- mirjamstreek plaatst recept in haar kookboek
- maureenfermie plaatst recept in kookboek
- butterfly6373 plaatst recept in kookboek
- marjolenmichels plaatst recept in kookboek
- mees11 plaatst recept in kookboek
- ryanne_c plaatst recept in haar kookboek
- martinekeulen plaatst recept op Smulweb
Zoek op Smulweb naar recepten en voeg ze toe aan je menu.




