De enige echte Italiaanse risotto met paddestoelen. Makkelijk te maken en echt superlekker!
Ik koop altijd gedroogde porcini (eekhoorntjesbrood) bij een delicatessenzaak of Italiaanse traiteur. Die laat ik altijd even weken op lauw water. Het vocht kan je gewoon aan de risotto toevoegen. Het maakt je risotto zoveel lekkerder!
- 400 gr risottorijst (Carnaroli, Vialone Nano of Arborio)
- 300 a 400 gr. paddestoelen (verse of gedroogde porcini oftewel eekhoorntjesbrood is echt het allerlekkerst, maar andere soorten mag ook)
- 85 gr boter
- 1 grote ui, in ringen
- 1 sjalotje, fijngesnipperd
- 1,75 liter kippenbouillon (of groentebouillon)
- 60 gr Parmezaanse kaas, versgeraspt
- 2 el olijfolie
- zout en peper
- kookpan met dikke bodem
- koekenpan
Houd de bouillon op het fornuis tegen de kook aan als je de risotto maakt. Zo onderbreek je het garingsproces niet.
Was de rijst NIET, anders gaat alle zetmeel verloren die de risotto zo romig maakt.
Fruit het sjalotje in de pan met de dikke bodem aan in wat boter en de twee el olijfolie. Als het sjalotje glazig is roer je vervolgens de rijst erdoor. Zorg dat alle korrels met vet bedekt zijn. Begin dan de (hete) bouillon toe te voegen. Voeg 15 minuten lang steeds 1 soeplepel tegelijk toe en roer voortdurend. Als de bouillon bijna geabsorbeert is kan de volgende lepel worden toegevoegd.
Als de risotto bijna gaar is de koekenpan verhitten, helft van de boter toevoegen en de paddestoelen en de ui gaarbakken.
Vervolgens de risotto van het vuur halen en even een minuutje laten staan. Dan de rest van de boter, de Parmezaanse kaas en het paddenstoelenmengsel erdoor scheppen.
De risotto is op zijn best als hij "al dente" is, zacht romig glanst en dik vloeibaar is. Je moet hem met een vork kunnen eten.
Breng de risotto op smaak met (versgemalen)peper en zout
Op voorverwarmde borden. Op tafel kan je nog een schaaltje versgeraspte Parmezaanse kaas zetten.
Eet smakelijk!
Wil je reageren ? Meld je dan gratis aan en profiteer van vele voordelen of log in.
Lijkt me echt smullen.........dank je voor dit recept, groet Jennyps onderstaande aanvulling ga ik zeker proberen.....
Of dit echt de enige echte Italiaanse is zou ik niet snel durven beweren maar ziet er natuurlijk heerlijk uit, .. als ongevragde aanvulling...Neem een glas en vul deze voor de helft met een chardonnay en voor de helft met sherry. Voeg deze nadat de rijstkorrels glazig zijn maar voor de eerste scheut bouillon toe en laat dat verdampen en als eerst opnemen door de rijst (de heerlijke lucht zal zich door het hele huis verspreiden). Ik zou voorzichtig zijn met (op het laatst) nog boter toe te voegen, naar mijn smaak wordt het dan snel `te vet`. je hebt immers al olie gebruikt en je bouillon bevat ook al vet evenals de kaas, maar dat is een persoonlijke voorkeur. met kookgroeten
Toprecept. Heerlijk en makkelijk!
wellicht ook heel lekker met bouillon van bospaddestoelen (blokje bij AH)
ga hem zeker een keer proberen
Ik heb nog nooit risotto gemaakt maar dit ziet zo lekker uit dat ik het ook eens ga proberen. Bedankt, Margrit
Ik ben heel erg benieuwd of het zal gaan lukken. Het klinkt in ieder geval erg smakelijk. Bedankt voor het delen!
ik heb `m gemaakt met kastanje champignons en gezouten roomboter (geen olie) en 200gr kaas (kaasliefhebber) en een flinke schep fijngesneden peterseli, heerlijk!
Had nog nooit risotto gemaakt, ja met paella, maar het is door de uitleg precies goed gelukt, en het recept zelf was ook heerlijk.
Een goede Risotto maken is echt een kunst, ik vindt het heerlijk en veel oefening baart ook veel kunst.Groetjes Anna
ik heb net risotto uit Italie meegenomen dus ga dit recept eens uitproberen
mmmm ben gek op paddestoelen!doeggggg
Hoi,Ik heb je recept gebruikt. Het was verrukkelijk. Bedankt,Petra
Zoek op Smulweb naar recepten en voeg ze toe aan je menu.




