De tortilla′s worden gevuld met een kruidig gehaktmengsel. En de tacosaus, die maak je zelf!
1 ui; 500 g rundergehakt; 1 el zonnebloemolie; 1 el gemalen komijn (djinten); 1 teentje knoflook; 2 tl chilipoeder; peper; zout; 4 tortilla′s (kant-en-klaar)
voor de saus: 1 el olijfolie, 400 g gepelde tomaten op sap (blik); 2 el tomatenpuree; 1 groen Spaanse peper; 1 teentje knoflook; 0,5 tl gemalen koriander (ketoembar); zout; mespuntje suiker; 100 g geraspte kaas
Pel de ui en snipper deze. Verhit de olie en bak het gehakt rul met komijn, een geperst teentje knoflook, chilipoeder en peper en zout. Verwarm de oven voor op 170 graden. Begin intussen met de saus. Verhit de olie en verwarm de tomaten op sap met tomatenpuree, gehakte Spaanse peer, geperste knoflook, koriander, zout en suiker. Laat het gerecht 5 minuten zachtjes inkoken.
Schel 1/4 deel van de saus door het gehakt. Verdeel het vleesmengsel over de tortilla′s, iets opzij van het midden. Rol de tortilla′s op en leg ze met de naad aan de onderzijde in een ovenschaal. Giet de rest van de saus erover en bestrooi met geraspte kaas. Zet het gerecht ca. 15 minuten in het midden van de oven.
Tip: Vervang de tortilla′s door taco′s. Zet de lege tacoschelpen bij het opwarmen in de oven op de open kant zodat ze niet dichtgaan waardoor het vullen daarna gemakkelijker wordt.
Wit | Droog | 2009
Perfecte match
Wit | Droog | 2009
Perfecte match
Wit | Droog | 2007
Perfecte match
Wit | Droog | 2008
Perfecte match
Wil je reageren ? Meld je dan gratis aan en profiteer van vele voordelen of log in.
Erg lekker, zeker voor herhaling vatbaar. In verband met de kinderen heb ik maar 1/2 pepertje gebruikt.
Ik heb het ook onlangs gemaakt en vanavond ga ik het weer maken. Het is echt een ontzettend lekker recept!!!
- temster plaatst recept in haar kookboek
- neofeu plaatst recept in kookboek
- netrijk plaatst recept in kookboek
- knolb plaatst recept in zijn kookboek
- tomyvon plaatst recept in haar kookboek
- marloose plaatst recept in kookboek
Ik heb dit laatst gemaakt en vond het erg lekker! Vooral de saus: die was echt geweldig! Ik ga dit zeker vaker eten. Groetjes, Eva
- spitsmuisje plaatst recept in kookboek
- pauliens-verzameling plaatst recept op Smulweb
Zoek op Smulweb naar recepten en voeg ze toe aan je menu.




