Artikel

De Sirtaki Gebruikers opties

diny45 heeft dit artikel op 29 oktober 2001 toegevoegd. Dit artikel is 2.100 keer bekeken, 4 x bewaard

De bekende Griekse volksdans, die eigenlijk geen volksdans is, maar toch zo kenmerkend verbonden is aan het feestelijk Griekse tafelen.

Mikis Theodorakis.

Iedereen die ooit iets met Griekenland te maken heeft gehad kent de sirtaki. Een avondje uit eten in Griekenland of een Griekse taverna in Nederland gaat vaak gepaard met de muziek en/of dans van de sirtaki. Sinds Machlas in Nederland voetbalt is de muziek ook overbekend bij de voetbal supporters.
Toch bestaan er een aantal misverstanden rondom de sirtaki. Er wordt meestal aangenomen dat de sirtaki een Griekse volksdans/muziek is, niets is minder waar, hoewel het nu wel de meest kenmerkende dans/muziek van Griekenland is. Ook ik, die al meer dan 20 jaar in Griekenland woon, wel wetende dat de muziek speciaal voor de film was gecomponeerd, nam klakkeloos aan dat het een volksdans betrof, tot ik vorige week een interview met Mikis Theodorakis (een van de grotere Griekse componisten) hoorde.
De muziek is n.l. geschreven door deze componist voor de Film Zorba the Greek (1964), met Anthony Quinn in de hoofdrol. Ook de choreografie voor de dans werd voor deze film ontworpen en is afgeleid van de dans Syrto Kritikos, een Kretenzische volksdans, dit omdat de schrijver van Zorba the Greek, een Kretenzer was n.l. Kazantzakis. De naam is dan ook afgeleid van Syrto en het aki is een kretenzische uitgang voor namen, vandaar dat de meeste Kretenzische namen eindigen op akis (mnl) of aki (vrl).
Na de film zijn muziek en dans een eigen leven gaan leiden en werd dit langzaamaan een van de meest bekende en markantste dansen van Griekenland.



Toon alleen reacties Toon alle acties

Wil je reageren ? Meld je dan gratis aan en profiteer van vele voordelen of log in.

04-03-2012
zegt

Wist dit ook niet Diny en neem je artikel dan ook graag mee. Interessant!

21-11-2002
zegt

bedankt diny..liefs Cleo.

24-06-2002
zegt

Je artikel, ik neem het mee, groetjes Jozianne

22-11-2001
zegt

deze informatie boeit mij enorm omdat ik van kreta hou, bedankt

30-10-2001
zegt

en interessant artikel, bedankt. Carla

29-10-2001
zegt

Dit neem ik natuurlijk ook weer mee. Jij schrijft en ik vul mijn pagina wel met jouw artikelen. ;-) Je kunt het natuurlijk ook zo bekijken dat ik op mijn pagina reclame maak voor de jouwe! Ik vind dit een ontzettend leuk en interessant artikel. Bedankt. Groetjes, Nelly

Fotoreportage IENS Proeversevenement 2012   Gebruikers opties

Fotoreportage IENS Proeversevenement 2012

IENS Proeversevenement 2012 Lees verder »

Buitengewoon in het land   Gebruikers opties

Buitengewoon in het land

Het is alweer meer dan een jaar geleden dat ik in de krant een enthousiast geschreven verhaal las over de start van “Buitengewoon in het land”. … Lees verder »

Monsanto-medewerkers weren GMO-voedsel   Gebruikers opties

Monsanto, ‘s werelds grootste promotor van genetisch gemodificeerde levensmiddelen, lijkt tegenstrijdig bezig te zijn. In de eigen personeelskantine zijn genetisch gemodificeerde … Lees verder »

Eating is a risky business   Gebruikers opties

Eating is a risky business

In bloed uit de navelstreng van pasgeborenen bevinden zich gemiddeld 147 lichaamsvreemde chemicalien die het kind bereikten via de bloedbaan die het met zijn / … Lees verder »

Achterafjes   Gebruikers opties

Achterafjes

Toetjes desserts ijs en ander lekkers Lees verder »

Meer artikelen »
Gerelateerde video's
Maak je koelkast leeg!

Fotoreportage IENS Proeversevenement 2012

IENS Proeversevenement 2012

 
 
sluit