Artikel

Kookboekrecensie: Kookkaravaan smaakroute door Marokko (kookboek v.h. jaar 2011) Gebruikers opties

Fressnapf heeft dit artikel op 24 juli 2012 toegevoegd. Dit artikel is 1.466 keer bekeken, 4 x bewaard

Kookboek van het jaar 2011: Kookkaravaan neemt je mee op avontuur. Ze laten je de keuken proeven met exotische recepten die al honderden, misschien zelfs wel duizenden jaren worden doorgegeven van moeder op dochter. Ze bezoeken eeuwenoude kasba’s, oriëntaalse soeks en sprookjesachtige valleien vol met dadels, palmen en citrusvruchten. Kookkaravaan is een sfeervol reiskookboek met spannende verhalen, ontmoetingen en verrassend lekkere, traditionele gerechten. Het zijn allemaal lekkerheden met een Mediterraans tintje zoals gewoon rond de Middellandse zee.



Van enkele vrienden van me kreeg ik dit nieuwe boek. Echt een verschrikkelijk leuk boek met heerlijke recepten vol lekkerheden die zich onderweg kruizen met een verschrikkelijk leuk opgetekend reisverhaal.

Zilverstermedia
ISBN 978-90-9026145-4
Prijs: € 24,95

Dit boek voert je mee naar de middeleeuwse koningssteden, de goudgele zandduinen van de Sahara, de zonnige kusten en het roodrotsige en besneeuwde Atlasgebergte. Het is een even simpele als oprechte uitnodiging: reis en proef met ons mee!

Een origineel lees- en kookboek vol passie, over Marokko en de Marokkaanse keuken aan de hand van een familieverhaal. Een gezin trekt met twee kinderen en een bevriende Marokkaanse kok door Marokko en tekent verhaal op. Eerlijk en boeiend, met authentieke receptuur en, wat een guts, in eigen beheer uitgegeven.”

Korte recensie:

Samen met hun vriend/kok Yassine Nassir maakten grafisch ontwerpster Annelies Dollekamp, haar man Marcel van Silfhout en hun twee kinderen diverse reizen door Marokko. Dit leuke boek is een verslag van hun ervaringen, een ode aan het land en de mensen en vooral een ontdekkingsreis naar de authentieke Marokkaanse keuken. Een en ander wordt voorafgegaan door wat algemene informatie over deze keuken en over Fatima Hal, auteur van het (niet vertaalde) ′Le grand livre de la cuisine marocaine′. Zij doet veel onderzoek naar authentieke recepten die zelden zijn opgeschreven omdat de Marokkaanse kookkunst gebaseerd is op orale overleveringen van de vrouwen .Veel goed uitvoerbare recepten, leuke reiservaringen en informatie over o.m. kruiden en specerijen, thee, rozen, arganolie enz. Aantrekkelijk uitgegeven (behalve de omslagillustratie) een geïllustreerd met mooie foto′s van landschappen, mensen en gerechten. De recepten (de titels zowel in het Nederlands als het Arabisch) zijn goed uitvoerbaar en duidelijk. Met alfabetisch receptenregister. Achterin handige reistips, adressen, vervoer en literatuur. Een aanstekelijk en inspirerend reis/kookboek.

Ik heb er één recept uitgelicht wat vreselijk lekker en snel te maken is:

Gevulde paprika’s en vleestomaten bomvol smaak !

2 paprika’s
2 grote vleestomaten

Vulling:
200 gr rijst
150 gr gehakt
1 el bladpeterselie
1 tl paprikapoeder mild
1 tl komijn
Snufje peper
Snufje zout

Saus:
2 el zonnebloemolie
2 grote vleestomaten gepeld en gezeelfd
1 sjalot gesnipperd
1 teentje knoflook geperst
1 el koriander
1 tl komijn
1 tl paprikapoeder mild
½ tl cayennepeper
Peper
Zout

Kook voor de vulling de rijst beetgaar. Maak het mengsel van rijst, gehakt, kruiden en specerijen. Maak dan de saus: fruit het sjalotje en de knoflook in de zonnebloemolie. Voeg de koriander, de specerijen en de tomaten toe en laat 10 minuten op zacht vuur koken.
Snijd de bovenkant van de paprika’s en de tomaten, hol ze uit en vul ze met de rijst en gehaktvulling. Zet de gevulde paprika’s en tomaten naast elkaar in een pan en verdeel de tomatensaus eroverheen. Voeg dan 2dl water toe en laat de gevulde paprika’s en tomaten in ongeveer 30 minuten gaar worden. Strooi er bij het reserveren nog wat gesnipperde peterselie en koriander overheen.

Voor elke kookknutsel die graag iets met met passie op tafel zet is dit een ontzettend leuk doe boek. Er staan ook heerlijke vakantie gerechten in. Leuk om te kopen en mee te nemen op vakantie. Ik was dan ook erg blij met dit fraaie boek! “Een reisboek dat ook geur en smaak overbrengt; een feest voor de zintuigen” Tommy Wieringa



Bron: Kookkaravaan smaakroute door Marokko en ondergetekende

Toon alleen reacties Toon alle acties

Wil je reageren ? Meld je dan gratis aan en profiteer van vele voordelen of log in.

23-10-2012
zegt

Lijkt me een heerlijk recept.. Staat nu in de oven, omdat wij (nog) geen tajine hebben.

25-07-2012
zegt

Petra inderdaad, zo`n lekker en leuk boek. Dit is niet voor de helft leuk en lekker, maar helemaal. Ik wil alles eigenlijk wel eens maken en proberen. Ik kom hier nog op terug. @Ronald ja we hebben een tajine, niet nodig, wel leuk, maar in de oven kan het ook. Duurt wat langer. Bedankt voor de leuke reacties!

25-07-2012
zegt

Interessant boek. Ik heb er al een paar over deze keuken en met een tajine werken. Gelukkig heb ik deze enkele jaren geleden van mijn oudste dochter gehad. Inmiddels heerlijke gerechten gemaakt. heb jij ook al een tajine?

25-07-2012
zegt

Hoi Alex, Ik heb dit boek begin van dit jaar zelf aangeschaft. Het is echt een schitterend boek. Niet alleen vanwege de recepten, maar de foto`s en de verhalen. Echt geweldig! Een aanrader voor iedereen. Groet, Petra

25-07-2012
zegt

Het lijkt mij een leuk boek Alex, ik vind de Marokkaanse keuken vaak heel aantrekkelijk dus ik zal het op mijn verlanglijstje zetten. Groetjes, Louise

24-07-2012
zegt

Ha Alex, dat lijkt me inderdaad een vreselijk leuk boek, dus dank je wel, want zoiets kan ik dan weer op mijn verlanglijst zetten, die volgens de kinderen altijd veel te kort is (klopt, staat over het algemeen niks), groet Roger

24-07-2012
zegt

De Marokkaanse keuken heeft bij mij tijdens het bezoek aan Solo al indruk gemaakt, lijkt me een leuk boek, bedankt voor je bijdrage weer Alex, groetjes Ad

Hoe maak jij je wokgerecht nog lekkerder?   Gebruikers opties

Deel je woktip en maak kans op 1 van de 80 wokpakketten. Heb je zin om vanavond in 15 minuten een heerlijk snelle maaltijd op tafel te zetten? Dat is heel eenvoudig met Conimex … Lees verder »

ChefConnect; een nieuw platform voor hobbykoks   Gebruikers opties

ChefConnect; een nieuw platform voor hobbykoks

‘Het samenbrengen van hobbykoks en eetliefhebbers’, dat was ons idee toen we ongeveer vier maanden geleden begonnen aan ons minor … Lees verder »

Spanish Flavours - Flamenco   Gebruikers opties

Spanish Flavours - Flamenco

Een weekend genieten van de Spaanse sferen in eigen land? Dat kan met onze Spanish Flavours - Flamenco Arrangement .U krijgt een heerlijk tapas diner, Spaans … Lees verder »

Vaderdag High Wine 16 juni   Gebruikers opties

Vaderdag High Wine 16 juni

Een gezellig dagje weg met uw vader! De nieuwe trend van dit moment...de High Wine, een moderne variant van de High Tea, oftewel heerlijke wijnen met … Lees verder »

WAAR ZIJN GLUTENVRIJE PRODUKTEN TE KOOP   Gebruikers opties

Buiten de leveranciers van glutenvrije produkten zoals brood, beleg etc. zijn er ook supermarkten, speciale dieetwinkels etc. die ook glutenvrij als bijprodukt verkopen. Lees verder »

Meer artikelen »
Gerelateerde video's
Maak je koelkast leeg!
 
 
 
  • Home
  • »
  • Artikelen
  • »
  • Kookboekrecensie: Kookkaravaan Smaakroute Door Marokko (kookboek V.h. Jaar 2011)
sluit