Artikel

Visserijdagen Den Oever – 24 augustus t/m 28 augustus 2012 Gebruikers opties

Fressnapf heeft dit artikel op 7 juli 2012 toegevoegd. Dit artikel is 1.745 keer bekeken, 2 x bewaard en staat in 1 kookgroep.

Hier worden talloze mogelijkheden geboden om mensen iets te laten zien. Van oude ambachten tot vis bakken, kookdemonstraties, gratis hapjes proeven, mosselen eten en gebakken vis proberen. Ook wordt er ‘gratis’ vis weggegeven en is de Zeeverse Vismarkt in de afslag open. Tafels vol met mooie spartelverse vis worden hier aangeboden. Desgewenst wordt de vis , indien je wat wilt, voor je schoongemaakt. Het is dan allemaal panklaar. Eveneens is er een mooie tafel waar alle soorten vis, schaal- en schelpdieren zijn uitgestald en die men desgewenst kan bekijken. Voorts gratis rondvaarten op één van de deelnemende vissersschepen in de haven. Op culinair gebied is er van alles te beleven, te bekijken en te proeven! Ook de KNRM (reddingsbrigade) en de Koninklijke Marine zijn aanwezig en geven enkele leuke demonstraties. Kortom een leuk en educatief uitje voor het hele gezin in een hele vriendelijke omgeving. Hieronder volgt het programma.



Op vrijdag 24 augustus gaan in Den Oever, op het voormalig eiland Wieringen, voor de 53e keer de Flora en Visserijdagen van start. Ook dit jaar beloofd het weer voor jong en oud vertier. Op en rondom de haven worden diverse activiteiten georganiseerd. In het dorp is er een kermis aanwezig. Vrijdag zullen we na het grote succes van vorig jaar weer het Vlaggenbier hebben in de tent op de haven voor genodigden. Op de zaterdag hebben we een extra activiteit voor de jeugd toegevoegd aan ons programma. Er vindt een spectaculaire demonstratie BMX-rijden plaats. Voor een voorproefje kunt u alvast even een kijkje nemen op de volgende site: http://www.trialshows.nl/. Verder zijn er op de zaterdag op en rondom de Visafslag diverse kramen aanwezig met o.a. Wieringer producten en visserij gerelateerde producten. Ook is er op de zaterdag en de zondag de tentoonstelling van de Historische Vereniging Wieringen.

Op zondag is er vanaf 10 uur een markt met o.a. oude ambachten (hier kunt u zelf bijvoorbeeld touw knopen of een echte scheepskaars maken), nautische producten, diverse Wieringer producten en oude scheepsdiesels. Daarnaast zal er een kookdemonstratie plaatsvinden met verse Wieringer vis, deze overheerlijke hapjes kunt u gratis proeven. Ook vinden er op zondagmiddag diverse optredens plaats, o.a. van de plaatselijke verenigingen maar ook weer een groots optreden.



De maandagochtend begint om 9 uur met de traditionele roeiwedstrijden in de haven. Verder wordt er op maandag weer verse vis gebakken en gratis uitgedeeld aan het publiek, mogelijk gemaakt door de Wieringer vissers. Vanaf 12 uur is het inschepen voor de traditionele Vlootschouw, u kunt dan (gratis) meevaren op de mooi versierde kotters van de Wieringer Vloot, die rond de klok van 1 uitvaren voor een rondje op de prachtige Waddenzee. In de tent op de haven kan er tijdens de Flora en Visserijdagen genoten worden van feestelijke muziek en een drankje tot in de vroege uurtjes. Kortom een fantastisch weekend staat in Den Oever voor de deur!

De Flora- en Visserijdagen worden gehouden van 24 t/m 28 augustus 2012.

De Flora- en Visserijdagen worden georganiseerd door ′Bloemenvereniging Flora′ en de ′Vlootschouw Commissie′. De ′Bloemenvereniging Flora′ verzorgt het binnendijkse programma en de ′Vlootschouw Commissie′ het buitendijkse programma wat zich op de haven van Den Oever afspeelt.

VRIJDAG 24 augustus
16:00 – 19:00 Vlaggenbier, feest voor genodigden in de Tent op de Haven
19:30 – 20:00 Feestelijke opening van de Flora & Visserijdagen
20:00 – 01:00 Kermis in Centrum van Den Oever
20:30 – 03:00 Diverse optredens in de feesttenten en de diverse cafés.

ZATERDAG 25 augustus
09:30 – 03:00 Vlaggenbier bij Café Tante Pietje
09:30 – 12:00 Kinderbingo in de Tent op de Kermis
10:00 – 17:00 Markt op het haventerrein en in de afslag
10:00 – 17:00 Zeeverse Vismarkt in de afslag
10:00 – 17:00 Diverse activiteiten op het haventerrein en in de afslag van Den Oever
11.00 – 14:00 Mountainbikedemonstratie / trialshow

13:00 – 21:30 Bloementent geopend voor bezichtiging
14:00 – 01:00 Kermis in Centrum van Den Oever
14:00 – 03:00 Diverse optredens in de Tent op de Kermis
15:00 – 03:00 Diverse optredens in Café de Houtzolder
20:00 – 03:00 Diverse optredens in de Tent op de Haven

ZONDAG 26 augustus
10:00 – 17:00 Diverse activiteiten op het haventerrein en in de afslag van Den Oever
10:00 – 17:00 Oude ambachtenmarkt op het haventerrein
11:00 – 21:30 Bloementent geopend voor bezichtiging
13:00 – 01:00 Kermis in Centrum van Den Oever
14:00 – 03:00 Diverse optredens in de Tent op de Haven
14:00 – 03:00 Diverse optredens in de Tent op de Kermis
14:00 – 03:00 Diverse optredens in Café Tante Pietje
15:00 – 03:00 Diverse optredens in Café de Houtzolder

MAANDAG 27 augustus
09:00 – 10:00 Roeiwedstrijden in de haven van Den Oever
10:00 – 17:00 Markt op het haventerrein en in de afslag
10:00 – 17:00 Diverse activiteiten op het haventerrein en in de afslag van Den Oever,
waaronder het gratis vis uitdelen bij de afslag, demonstratie van KNRM en
de Koninklijke Marine.
10:00 – 03:00 Diverse optredens in de Tent op de Haven
10:00 – 03:00 Diverse optredens in Café Tante Pietje
12:00 – 01:00 Kermis in Centrum van Den Oever
13:00 – 21:30 Bloementent geopend voor bezichtiging
13:00 – 14:30 Vlootschouw, vertrek vanaf de haven
14:00 – 03:00 Diverse optredens in de Tent op de Kermis
15:00 – 03:00 Diverse optredens in Café de Houtzolder
20:30 – 21:00 Sluiting Visserijdagen op de haven
21:00 Vuurwerk op het haventerrein

DINSDAG 28 augustus
09:00 – 17:00 Jaarmarkt in het centrum van Den Oever
09:00 – 19:30 Bloementent geopend voor bezichtiging
12:00 – 21:00 Kermis in Centrum van Den Oever
20:00 Sluiting van de Flora bij de bloementent



Bron: Visserijdagen

Toon alleen reacties Toon alle acties

Wil je reageren ? Meld je dan gratis aan en profiteer van vele voordelen of log in.

07-07-2012
zegt

Goede tips Alex, bedankt!, groetjes Ad

WAAR ZIJN GLUTENVRIJE PRODUKTEN TE KOOP   Gebruikers opties

Buiten de leveranciers van glutenvrije produkten zoals brood, beleg etc. zijn er ook supermarkten, speciale dieetwinkels etc. die ook glutenvrij als bijprodukt verkopen. Lees verder »

GLUTENVRIJE CAFETARIA   Gebruikers opties

Glutenvrije frieten, kroketten, frikadellen, snacks, slaatjes, ijs en zelfs glutenvrij bier. Ook kan men glutenvrij brood bestellen. Medio mei-juni komt naast het cafetaria de … Lees verder »

Kweken met- en bezit van natuurlijke zaden wordt strafbaar in EU   Gebruikers opties

De Europese Commissie wil land- en tuinbouwers in de toekomst verplichten standaard zaadgoed te gebruiken. Gevreesd wordt dat zeldzame en oude variëteiten amper kans zullen maken … Lees verder »

Kokkerellen met Pim Haaksman   Gebruikers opties

Kokkerellen met Pim Haaksman

Kookworkshop gegeven door Pim Haaksman op de 15e mei 2013 i.s.m. Smulweb kookcollege. Doel: Het omgaan met vloeibare bak en braad vetten, gebruik makend van … Lees verder »

kookboek alla luuk! For Kids!   Gebruikers opties

Super leuk kookboek gemaakt door een kind! Lees verder »

Meer artikelen »
Gerelateerde video's
Maak je koelkast leeg!
 
 
 
  • Home
  • »
  • Artikelen
  • »
  • Visserijdagen Den Oever – 24 Augustus T/m 28 Augustus 2012
sluit