Artikel

Eetparfum Gebruikers opties

webredactie heeft dit artikel op 16 november 2009 toegevoegd. Dit artikel is 1.394 keer bekeken.

Parfum voor je eten, de bekende distilleerderij De Wees uit Amsterdam ontwikkelde deze `culinaire trend`.

`Een kwestie van durf` noemt Van Wees deze trend. Met eetparfum verrijk je de smaak van je eten met een geurverstuiver. Verkrijgbaar in 14 verschillende smaken van basilcum tot lavendel.

De eetparfums worden gebruikt bij diverse toprestaurants, zoals Oud Sluis en De Echoput. Na een spuitje eetparfum vermengt de geur zich direct met het gerecht. Dan vervliegt het, en ruikt het eten weer sterker. Volgens de makers is het een extra smaakdimensie.

Het gebruik
Zet een bord eten op tafel. Spuit er een wolkje bijpassende esprit boven. Bijvoorbeeld kalfsvlees met een toefje cacao of zwaardvis met dille-esprit. Dat herhaal je voor elk bord. De zoetere geuren zijn sensationeel boven de cappucino, ijs of taart.

Van Wees
Distilleerderij Van Wees is opgericht in 1883 en zit nog steeds in het hartje van de Jordaan. Met de bijbehorende stokerij `De Ooievaar`, sinds 1782, leveren zij sinds het begin van hun bestaan beroemde merken likeur, brandewijn, esprits, jenever, eau de vie en vergeten smaken uit de Gouden Eeuw.

Ga voor meer informatie naar www.de-ooievaar.nl
Het artikel over eetparfum vind je via deze link: http://www.de-ooievaar.nl/actueel.php?id=40



Bron: Smulweb

Wil je reageren ? Meld je dan gratis aan en profiteer van vele voordelen of log in.

Nog geen reacties.

Buitengewoon in het land   Gebruikers opties

Buitengewoon in het land

Het is alweer meer dan een jaar geleden dat ik in de krant een enthousiast geschreven verhaal las over de start van “Buitengewoon in het land”. … Lees verder »

Monsanto-medewerkers weren GMO-voedsel   Gebruikers opties

Monsanto, ‘s werelds grootste promotor van genetisch gemodificeerde levensmiddelen, lijkt tegenstrijdig bezig te zijn. In de eigen personeelskantine zijn genetisch gemodificeerde … Lees verder »

Eating is a risky business   Gebruikers opties

Eating is a risky business

In bloed uit de navelstreng van pasgeborenen bevinden zich gemiddeld 147 lichaamsvreemde chemicalien die het kind bereikten via de bloedbaan die het met zijn / … Lees verder »

Achterafjes   Gebruikers opties

Achterafjes

Toetjes desserts ijs en ander lekkers Lees verder »

Wat/Welke thee drink jij?   Gebruikers opties

Wat/Welke thee drink jij?

Ik drink de thee van Harney & Sons Fine Teas. Waarom? Ze hebben zowel pure thee als melanges. Het geeft me een moment voor mezelf, een beleving en heeft … Lees verder »

Meer artikelen »
Gerelateerde video's
Maak je koelkast leeg!
 
 
sluit