De kaarten zijn geschud: vier gedreven Vlamingen proeven het genoegen dat hun brouwerij is uitgeroepen tot de beste brouwerij ter wereld. De 'Struise Brouwers', zoals de piepkleine brouwerij in het West-Vlaamse Woesten heet, is een uit de hand gelopen hobby van een opmerkelijk viertal amateurs, een computerspecialist, een wijnverkoper, een autoverkoper en een officier in het Belgische leger. Ze hebben hun succes te danken aan de stem van 1,4 miljoen internetgebruikers en bierdrinkers. Hoewel de beste brouwerij ter wereld een Belgische is, gaat de prijs van het beste bier naar een Amerikaanse imperial stout, de Oak Aged Dark Lord Russian van de Amerikaanse brouwerij Three Floyds in Munster.
De site www.ratebeer.com organiseert jaarlijks de bier- en brouwerijverkiezing, waarbij wereldwijd tienduizenden bieren worden geproefd en gestreden wordt om het predikaat 'beste brouwerij ter wereld' en het 'beste bier'. Er kan op alle mogelijke bieren een stem worden uitgebracht. Het 'beste bier' was overigens vorig jaar nog in handen van Belgen, toen het Westvleteren Abt 12 de lijst nog aanvoerde. Deze Belgische biertrots is dermate exclusief dat ie alleen via telefonische bestelling bij de Sint-Sixtusabdij in Westvleteren - op een steenworp afstand van Woesten - te verkrijgen is. De enige Nederlandse brouwerij die op de lijst voorkomt is brouwerij De Molen uit Bodegraven, die op de 88ste plaats staat.
Kloeke Blonde
Curieus is dat de productie van de 'Struise Brouwers' met aansprekende namen als 'Pannepot', 'Struise Rosse' en 'Kloeke Blonde' nauwelijks in België over de toog gaat, maar voor 90% wordt geëxporteerd naar Denemarken, Zweden, Italië en de VS. Met name Denemarken heeft onverwacht bijgedragen aan het succes. In België wilde de afzet aanvankelijk niet lukken, totdat een internetkennis in Kopenhagen, die een speciaalzaak in bieren opende, wat flesjes vroeg en die op zijn beurt door verkocht aan Amerikanen. Daarmee was het grote 'uitwaaieren' begonnen.
De vier brouwers hebben zelf geen brouwerij, maar huren voor hun productie de Decabrouwerij in Woesten. "Dat is een echte luxe, want zo moeten we geen brouwerij afbetalen. Wij maken ons bier als ze het ons vragen. En kwaliteit is het belangrijkste", aldus Carlo Grootaert (42), mede namens zijn brouwerijbroeders Urbain Coutteau(46), Philippe Driessens (40) en Peter Braem (43). De vier laten zich niet opjagen door hun succes. Ze beperken de jaarlijkse omzet tot 300 hectoliter; een schril contrast met een doorsnee brouwerij die al snel tussen de 50.000 en 100.000 hectoliter produceert.
Wil je reageren ? Meld je dan gratis aan en profiteer van vele voordelen of log in.
Nog geen reacties.Het is alweer meer dan een jaar geleden dat ik in de krant een enthousiast geschreven verhaal las over de start van “Buitengewoon in het land”. … Lees verder »
Monsanto, ‘s werelds grootste promotor van genetisch gemodificeerde levensmiddelen, lijkt tegenstrijdig bezig te zijn. In de eigen personeelskantine zijn genetisch gemodificeerde … Lees verder »
In bloed uit de navelstreng van pasgeborenen bevinden zich gemiddeld 147 lichaamsvreemde chemicalien die het kind bereikten via de bloedbaan die het met zijn / … Lees verder »