Op zondag 25 november vond het themadiner Brabant aan Zee plaats in restaurant Kandinsky in het Kurhaus. De Brabantse meesterkok Nico Boreas , wiens restaurant Boreas te Heeze ook dit jaar weer met een Michelinster bekroond werd, reisde af naar Den Haag om daar met Executive Chef Koos van Noort van Restaurant Kandinsky samen vijf gangen te bereiden. 'Brabant aan Zee' was het toepasselijke thema voor deze avond.
Het themadiner is een terugkerend culinair uitstapje waar iedereen zich voor in kan schrijven. Elk diner brengt iets bijzonders rond een wisselend thema. De gasten die zich ingeschreven hadden voor Brabant aan Zee genoten van de volgende gerechten:
Wagyurund met Noordzee krab, avocado, romesco en soja
Wilde zeebaarsfilet met een krokant broodkorstje, spaghetti van zure room, Snocciolate olijven en een saus van piment
Open ravioli met tarbotfilet, risotto crème, groene asperges, limoen en zachte knoflook emulsie
Hollandse Hazenrug en een koteletje van hazenbout met schorseneren, kweepeer en een gouden ganzenlever bonbon
Warm chocolade taartje met abrikozen roomijs, crème van yoghurt, witte chocolade en olijfolie, chocoladepoeder en compote van half gedroogde abrikoos.
Dit alles in combinatie met bijpassende wijnen.
Tijdens het themadiner verlieten de koks de keuken enkele malen om de door hen gemaakte gerechten toe te lichten en er was gelegenheid tot het stellen van vragen. Zo bleek dat bij het gerecht met Wilde zeebaarsfilet bij de olijven gebruik was gemaakt van de zogenaamde 'El Bulli' methode, (naar het in 2007 wederom tot beste restaurant ter wereld uitgeroepen etablissement te Spanje alwaar moleculair gekookt wordt) en dat de gasten de gerechten niet alleen een lust voor de maag, maar ook een lust voor het oog vonden, getuige een "het zijn stuk voor stuk prachtige schilderijtjes!".
Zondag 2 maart vindt het volgende themadiner plaats: Holland ontmoet Belgie en dit zal een Bourgondische aangelegenheid worden met wederom vijf gangen en bijpassende Belgische wijnen. Het menu voor deze avond zal nog bekend gemaakt worden. Klik hier voor meer informatie.
Wil je reageren ? Meld je dan gratis aan en profiteer van vele voordelen of log in.
Nog geen reacties.Het is alweer meer dan een jaar geleden dat ik in de krant een enthousiast geschreven verhaal las over de start van “Buitengewoon in het land”. … Lees verder »
Monsanto, ‘s werelds grootste promotor van genetisch gemodificeerde levensmiddelen, lijkt tegenstrijdig bezig te zijn. In de eigen personeelskantine zijn genetisch gemodificeerde … Lees verder »
In bloed uit de navelstreng van pasgeborenen bevinden zich gemiddeld 147 lichaamsvreemde chemicalien die het kind bereikten via de bloedbaan die het met zijn / … Lees verder »