Recensie

Restaurant De Librije, Zwolle Gebruikers opties

biereco2 heeft deze recensie op 19 november 2009 toegevoegd. Deze recensie is 3.388 keer bekeken.

Samenvatting

Wij zijn eindelijk bij de Librije wezen eten!!!
Omdat wij volgend jaar iets bijzonders te vieren hebben, zagen we in de actie `Dining with the stars` van Seatme een uitgelezen mogelijkheid om kennis te maken met de Librije voor een iets betaalbaardere prijs dan normaal.
De ontvangst aan de deur was keurig (maar dat lijkt me ook normaal) en we werden naar boven begeleid.
(Later bleek dit een zaal te zijn die normaal voor gezelschappen/besloten partijen wordt gebruikt, zag er verder mooi uit, maar een beetje `kaal`).
Na de plaatsing aan de tafel werd ons gevraagd of we met een glas champagne wilden beginnen.
Daar zijn wij geen liefhebbers van en ik vroeg om een cava.
Daar werd op gereageerd met de opmerking dat er ook een creme de cassis in de champagne kon om de smaak wat aan te passen. Nogmaals gevraagd om een cava. Dat kon.
Die werd ingeschonken, maar verder geen uitleg of het tonen van een etiket.
Later bleek (op de rekening) dat het een Crémant de Limoux Bulle de Blanquette was á raison van 12 € per glaasje.
Ook werd gevraagd of we water wilden, plat of bruisend. Dat wilden we wel, dat werd ingeschonken uit een karaf met soort logo van de Librije (smaakte en zag eruit als kraanwater/ stond later als Librije water voor 5 € per persoon op de rekening).
Blijf het vreemd vinden dat je in Nederland niet zoals in Frankrijk automatisch een karaf ijswater op de tafel krijgt.
We kregen daarna in een rustig tempo een aantal amuses:
Hollands Glorie: Broodje haring, Friese nagelkaas en `krootjes` kroepoek.
Mooi om te zien, heerlijk van smaak.
Daarna een sardientje met citroengeranium en appel; mn. de smaak van citroengeranium was zeer bijzonder.
Nog een hapje: Pinda met pittige augurk : smolt op de tong.
Als hoogtepunt v.d. amuses een "Steek tartaar"...maar... (zo stond het op de menukaart).
Dat was echt ongelooflijk van smaak: het bleek oa. van gedroogde watermeloen gemaakt te zijn!
Tussen de amuses door hadden we van Therése Boer de menukaart ontvangen en kwam ze overleggen of het menu ons aanstond en wat we wilden drinken.
Er stond vwb. de drank alleen een wijnarrangement van 50 € op het kaartje.
Wij gaven aan dat 1 van ons nog een flinke autorit moest maken en dus nog hooguit een glas wit wilde (bij de voorgerechten) en dat de ander ook graag een glas wit wilde en evt. een glas rood bij het hoofdgerecht.
Menu :
eerste gang: ganzenlever, oester, bietjes en rozenbalsem - zeer bijzondere combinatie van smaken: het zilte van de oester tegenover de zalvige smaak van de ganzenlever, het zoete van de bietjes en een krokantje van ? De rozenbalsem heb ik niet herkend.
tweede gang: americain van Veluwse maiseend, rilette en bouilon (getrokken v.d. karkassen v.d. eend) van magnolia - heb zelden iets gegeten wat ik lekkerder vond dan de americain van eend! Zeer subtiele smaken. De rilette met weer iets krokants eronder ook erg lekker en de bouillon was inderdaad beetje bloemig van smaak (er zaten enkele bolletjes in die de smaak v.d. bouillon ophaalden,druiven?).
derde gang: stukje mul met couscous en citroengras (op het kaartje stond kokos maar dat hebben we niet ontdekt en het smaakte echt meer naar couscous en zo zag het er ook uit) - m.n. die couscous, een beetje indiaas/curry achtig van smaak, vond ik overheerlijk. De combinatie van smaken was weer perfect.
Daarna stukje (gebakken?) duif met mais, op een bijzondere manier gepresenteerde zwarte olijven, een boutje en een creme v.d organen en Lapsang Souchong. Zeer zacht van smaak, erg mals (het boutje) en weer perfecte dosering en variatie van smaken.
Nagerecht was grootmoeders appeltaart compleet losgeslagen: bijna te apart voor worden. Inderdaad alle `onderdelen` van een appeltaart uit elkaar gehaald! En dan ook nog eens veranderd: iets wat eruitzag als een vanillestokje maar wat een soort gelei was geworden, dingen die eruitzagen als kruidnagel en steranijs die smaakten naar chocolade etc. Prachtig!
ussen de gangen door bleek er tot 2 keer toe verwarring over de wijn.
Nadat we de witte wijn hadden gedronken, werden de glazen voor rood bij ons beiden neergezet en voor we iets konden zeggen (werd niet gevraagd wat we wilden) was er al een glas ingeschonken. Mijn partner kon nog net zeggen dat hij geen rode wijn besteld had en ik heb nogmaakls gezegd dat ik geen wijnarrangement had besteld.
Bij de appeltaart kreeg ik een glaasje auslese ingeschonken en heb ik maar niet nog een keer gezegd dat ik geen arrangement had. Rook zo lekker en het bleek ook erg goed bij de appeltaart.
Daarna werd er een bordje met 4 verschillende versnaperingen neergezet met koffie en`"de truc met het ei" werd uitgevoerd.
Nog een koffie gevraagd (kwam zonder extra`s) en daarna de rekening.
We schrokken toch wel toen er 4 maal wijnarrangement á 20 € per stuk opstond (bovenop de genoemde crémant en het water), bovendien bleek de ongevraagd neergezette koffie met versnaperingen 10,50 € pp te zijn. Is opgelost maar toch jammer zulke `missers` op dit niveau.

Mijn beoordeling

Bediening:
Sfeer:
Prijs/kwaliteit:
Wijn:
Eten:

Ambiance

Inrichting smaakvol, beetje `kaal`.
Toiletten schoon, ruim.
De sfeer was goed, de muziek daarentegen beetje vreemd.
Vrij hard staande loungemuziek, die vrij plotseling begon en dan ook weer abrupt eindigde waardoor de stilte een beetje ongemakkelijk aanvoelde.

Het eten

Eten is prachtig, heerlijk, inventief, subtiel etc.
Zie de samenvatting van ons bezoek.

De wijn

Wijnkaart niet gezien, was blijkbaar geen andere keus mogelijk dan de wijnen van het arrangement.
Niet zo`n uitgebreide uitleg.
Het serveren ging soms iets te `enthousiast` zodat de wijn bijna uit het glas vloog bij het weghalen v.d. fles.
Wijnen gingen wel goed bij de gerechten.
Jammer van de verwarring elke keer en de prijzen.

De bediening

Tempo was goed, oplettendheid ook wel in orde.
Water werd op tijd ingeschonken, brood regelmatig op het bordje gelegd, op sommige vragen werd ook goed gereageerd.
Wel was het soms een beetje teveel toneel:
simultaan de bordjes neerzetten, simultaan een dekseltje er afhalen met een lach waarvan niet helemaal duidelijk was of het een klein beetje een grapje was of juist erg serieus.
Wat dus mn. stoorde was het aandringen in het begin op de champagne, daarna dus iets anders schenken dan gevraagd, de verwarring/niet goed communiceren over de gevraagde wijnen (blijkbaar werd er op voorhand van uitgegaan dat eenieder een wijnarrangement neemt).
Nadat we dus uitleg hebben gevraagd over de glazen wijn van 20 € per stuk werd dat wel goed opgelost (we hebben 2 wit en 1 rood moeten betalen voor de prijs per glas v.h. arrangement 50 € :4 = 12,50 en de dessertwijn kreeg ik v.h. huis) maar het blijft vreemd.
Ook het ongevraagd neerzetten v.d. koffie met versnaperingen (die onderdeel leek uit te maken v.d. "truc met het ei" en waar dan een behoorlijk prijskaartje aanhangt vind ik vreemd.
Nu ben ik een 3 sterren restaurant in Nederland niet gewend, maar 1 en 2 sterren wel en ook heb ik behoorlijk wat restaurantervaring in de breedste zin v.h. woord vwb. verschillende prijsklassen (in Nederland en buitenland), maar dat had ik toch anders verwacht.
Dat doet toch een beetje afbreuk aan de geweldige eetervaring...

Extra informatie

Waarschijnlijk gaan we niet nog een keer en dat heeft niets te maken met het eten, want dat is echt de top.
Het is meer alles eromheen, het is toch wel erg gericht op (zaken)mensen die kunnen declareren of financieel nergens naar hoeven te kijken.
Wij zijn waarschijnlijk net `te gewoon` en te nuchter voor zoiets.
Prijs/kwaliteitverhouding mn. bij de wijn, koffie en vooral het water vind ik niet kloppen.
Nogmaals absoluut niets ten nadele van het eten want dat was wel het lekkerst wat ik ooit heb gegeten!

Foto's

Wil je reageren ? Meld je dan gratis aan en profiteer van vele voordelen of log in.

02-11-2010
zegt

Ik ben het helemaal met deze recensie eens. Ook wij hebben soortgelijke missers mee gemaakt. O.a. heb ik al maanden van tevoren opgegeven suikervrij te eten, alles waar suiker in zat werd gewoon weggelaten, dus het werd een kale bedoening. Als nagerecht kreeg ik een paar stukjes kaas. Op mijn vraag of er misschien wat brood bij kon en wat sla/druiven of iets dergelijks, werd instemmend geantwoord, maar ik kreeg eerst brood met suiker wat weer weg werd gehaald en de sla/nootjes/druiven, zijn nooit gekomen. Ook vonden wij het eten op zich erg tegenvallen. Er zat onder andere een kabeljauw gerechtje bij wat bremzout was, het was gewoon vies. Al met al is het heel erg tegen gevallen op elk gebied, veel poeha, weinig lol.

29-11-2009
zegt

Mooie, relatieverende en beknopte recensie. Eten was heel bijzonder, maar terecht kanttekeningen. Voor mij de beste recensie van de maand, leest lekker weg en zonder vakjargon en wijdlopigheid, waar je hier soms bijna van in slaap valt. Bedankt voor je schitterende recensie. Hoop er nog vaker één hier van je tegen te komen. Onze huisjournalist, die goed wordt betaald natuurlijk, kan er een voorbeeld aan nemen. Deze recensie is geschreven in de taal van de doorsnee restaurantgebruiker, hulde, de ereprijs. Bedankt, WubbeJan.

20-11-2009
zegt

Ik heb hele goede herinneringen aan mijn eerste en enige Librije eet ervaring. Ik hou wel van een beetje toneel en spektakel zeker in zo`n top restaurant. De andere kant is wel, dat ben ik helemaal met je eens, dat daar dan wel een heel hoog prijskaartje aan hangt. Dat gedoe met die wijn en de koffie, tja daar zou ik ook mijn bedenkingen bij hebben. Bedankt voor je verhaal.

19-11-2009
zegt

Johnny en Therese Boer staan bekend als eerlijke en nuchtere mensen. Zo leest het verslag van deze recencie ook. Het eten lijkt mij werkelijk fantastisch in De Librije en zo wordt het ook beschreven. De nuchtere vaststelling dat het niet voor iedereen is weggelegd is duidelijk. Wij moeten er ook voor gaan sparen om daar gast te zijn. De eerlijkheid gebiedt wel te zeggen dat dus niet ieder automatisch helemaal gast is bij De Librije als ik dit zo lees. Nogmaals, wij zouden er voor moeten sparen om bij De Librije te kunnen eten. Na deze recencie moet ik wel vast stellen, dat ik me afvraag of ik het er wel voor over zou hebben. Het gedoe er om heen wordt in deze recencie mooi beschreven en ik snap waarom een tweede keer niet aan de orde zou zijn. Ik ken zaken waar minder geld wordt gevraagd en waar ik mij helemaal Koning Klant voel.

De Librije

Gault Millau:
19.5 
Michelin:
Lekker:

Wil je je restaurantervaring delen in een recensie? Meld je dan gratis aan en profiteer van vele voordelen of log in.

Recensies over De Librije

Recensie toevoegen »


2 weken geleden
zegt

Inleiding: Donderdag, 26 april, het was eindelijk zover! Een maand geleden kregen we als huwelijkscadeau van onze kinderen, naaste familieleden … Lees de complete recensie »

28-11-2011
zegt

Nietsvermoedend werd ik op een dinsdagmiddag gebeld door mijn vaste wijnleverancier Co Hartman van Wijnkoperij Bloem te Zwolle. Of ik zin had om een … Lees de complete recensie »

16-03-2011
zegt

Mijn vrouw en ik waren 3 maart 2011 precies 11 jaar getrouwd. Om die gebeurtenis luister bij te zetten klom ik 10 maanden geleden in de pen (herstel, … Lees de complete recensie »

07-10-2009
zegt

In de keuken bij De Librije Op een vrijdagmiddag in september gaan we met een groepje op een bijzondere reis naar Zwolle, en wel naar De Librije. … Lees de complete recensie »

26-08-2009
zegt

In mei 2008 hebben wij hier een fantastische avond beleefd. Wat een geweldig restaurant is dit, zo geweldig zelfs dat ik me afvraag of ik er ooit nog … Lees de complete recensie »

19-11-2008
zegt

Geduld is een leidmotief en dus ook doorzettingsvermogen om in dit etablissement eens aan tafel te kunnen schuiven. Er spelen natuurlijk ook nog … Lees de complete recensie »

22-01-2008
zegt

In 1 woord GEWELDIG!!!! Een jaar geleden hadden we gereserveerd voor een plekje aan de keukentafel en het was het wachten meer dan waard. Bij … Lees de complete recensie »

21-01-2008
zegt

Begin december 2007 bij de Librije gegeten. Een ware belevenis. Met "gewoon" uit eten gaan heeft dit niks te maken. In 1 woord geweldig! … Lees de complete recensie »

06-12-2007
zegt

Wij hebben hier ons huwelijkfeest gevierd, dat wij met 6 personen hebben gevierd. Het begon heel goed, twee weken voor het huwelijk hebben we kennis … Lees de complete recensie »

Bezig met laden...
Gerelateerde video's
Maak je koelkast leeg!

Librije`s Zusje

Spinhuisplein
8011ZZ Zwolle
vandaag geopend!

 
 
sluit