Op de begane grond van het hotel is een groot café/restaurant met maar liefst 400 zitplaatsen. Hier kun je a la carte, uitgebreid of simpel, in alle prijsklassen, van `s morgens vroeg tot `s avonds laat eten. Een ware ontmoetingsplaats voor Rotterdammers en reizigers, met rondom uitzicht op de rivier met de stad aan de overkant. In de zomer is terras de Maaskant een trekpleister.
![]() |
![]() |
![]() |
Wil je je restaurantervaring delen in een recensie? Meld je dan gratis aan en profiteer van vele voordelen of log in.
We hebben gelachen....., we hebben geleefd............we hebben gegeten......, maar we komen natuurlijk wel uit Brabant. Met 6 collega`s togen we op … Lees de complete recensie »
Een leuke ervaring dat een mooi restaurant ook nog leuke prijsjes hanteerd, met een uitstekende bediening. Het restaurant ligt achter aan een kade en … Lees de complete recensie »
Wil je je restaurantervaring delen in een mini-recensie? Meld je dan gratis aan en profiteer van vele voordelen of log in.
High tea voor 15 personen. Hotel New York is fantastisch gelegen aan het water. De sfeer is er heel gezellig en de inrichting erg origineel. De bediening was erg vriendelijk en zeer behulpzaam. En het eten is van goede kwaliteit. Een zeer geslaagde middag!
Verschrikkelijk slechte tonijn gegeten. Ik vraag om rare en krijg een droge baksteen. Garnituur was beperkt buiten tot een bakje met hooguit 8 frietjes. Daar betaal je dan rond de 20 euro voor. Kom er nooit meer! Personeel is intens arrogant !
Wil je je restaurantervaring delen in een recensie? Meld je dan gratis aan en profiteer van vele voordelen of log in.
Een prachtige set antwoorden van tv-kok en vinoloog Robèrt om echt even bij te gaan zitten. Wat een fijne, gedetailleerde antwoorden waar je echt iets van kunt leren! Wijntje erbij en lezen maar.1. Wat eet je het liefst? Spek vind ik heerlijk. Langzaam gegaard &hellip Lees het complete artikel »
Haar verslag van het reisje van ‘zeven Brabantse meisjes’ naar Hotel New York in Rotterdam was geestig, onderhoudend naïef en tegelijkertijd ogenopenend vermanend. En om die reden de moeite waard. Heereyn is de winnaar van de recensiewedstrijd van deze &hellip Lees het complete artikel »
Alain Ducasses gloednieuwe restaurant Adour in het New Yorkse St. Regis hotel biedt gasten een exclusieve, interactieve wijnbar. Op de bar -die slechts plaats biedt aan vier- wordt een keuzemenu geprojecteerd, waaruit de gast met één druk op de bar kan &hellip Lees het complete artikel »