Nijmeegse variant op de Braziliaanse Churrascaria! En heerlijk dat het was!
Na een dagje shoppen in Nijmegen (we zijn niet bekend in deze plaats) via de tip van een inwoner van Nijmegen terechtgekomen in dit restaurant. Net iets buiten de drukke winkelstraten, ligt dit mooie complex waar meerdere ondernemers gevestigd zijn. De kaart op de tafeltjes op het terras maakte ons nieuwsgierig omdat er als diner alleen maar vermeld werd: driegangen menu voor € 27,50. Na uitleg van 1 van de personeelsleden over wat ons te wachten zou staan waren we erg benieuwd en zijn aan een tafel binnen gaan zitten. Het was prima weer voor het terras, maar we waren zo zat van alle wespen de hele dag dat we besloten binnen te blijven.
Wat een leuke ervaring en een vernieuwende manier van dineren!
De sfeer is prima. Het terras ziet er al uitnodigend uit en als je binnenkomt is het een soort van lokaal / café. Je kunt lekker neerploffen, er staan gezelschapsspellen in het raamkozijn, er zit een kleine toonbank alias winkeltje in de ruimte waar mosterd en bier e.d. verkocht wordt. Het `echte` restaurantgedeelte zit ernaast. Daar staat ook de saladebar. Wij zijn daar niet geweest omdat de meeste mensen buiten zaten en het was niet druk, dus ik denk dat ze het restaurantgedeelte dan dicht laten. De verse salades kregen wij dus ook netjes op een mooi langwerpig bord geserveerd.
Er hangt een oude klok in de zaal waarvan ook het mechanisme te zien is. De bar die constant bemand is, is ook in de ruimte aanwezig.
We waren vrij vroeg dus eerst met een `bourgondisch plankje met oude kaas, droge worst, bier- en cranberrymosterd` (zie foto) zitten relaxen. de mosterdsoorten zijn erg lekker en verrassend in combinatie met de worst en kaas.
Als voorgerecht kregen we een paprikasoepje met vers brood (twee soorten, geen gewoon brood). Daarna werd er een schaal met verschillende soorten salades / olijven neergezet (zie foto) en vanaf dat moment zou de kok steeds kleine gerechtjes brengen totdat we het sein zouden geven dat we vol zaten. Ze informeerde eerst of we vlees, vis en/of vegetarisch wilden en of er dingen waren die we echt niet lusten. Daarna kwam het eerste gerechtje. Het serveren van het vlees gebeurt door het vlees van de spies aan tafel af te snijden. Het was kipfilet heerlijk gekruid. Daarna kregen we een stukje vis. Dat was goed klaargemaakt alleen wat mij betreft wat aan de flauwe kant. Daarna kregen we een stukje biefstuk met heerlijke kruiden ook weer. Het volgende waren twee verschillende gerechtjes omdat mijn tafelgenoot liever geen vis wilde. Voor mij kwam er een schaaltje met grote garnalen en voor mijn tafelgenoot een (ik denk) portobello gevuld met geitenkaas en (ik geloof) zongedroogde tomaat. Aangezien we niet wisten wat we zouden krijgen van tevoren en mijn tafelgenoot wel garnalen lust hebben we deze twee gerechtjes gedeeld. Beiden verrukkeljike smaken!
Door de borrehapjes van tevoren zaten we al snel vol en we wisten dat er nog een toetje zou komen, dus na deze gerechtjes gestopt. Daarna kwam dus het toetje (zie foto). Heerlijk sorbetijs, 2 verschillende bolletjes in een glaasje (ik denk iets van mango en frambozen), een soort van brownie, een petit four / bonbon, een mini muffin en slagroom erbij. Leuke opmaak doordat ze alles op 1 langwerpig bord hadden gezet.
Geen thee/koffie meer gedronken omdat we flink vol zaten. De borrelhap was wat teveel van het goede, maar dat is geheel aan onszelf te wijten geweest.
Mijn tafelgenoot heeft wijn gedronken en die was volgens mij prima.
De bediening was prima. Jonge mensen die weten wat ze doen, vriendelijk zijn en goed opletten wanneer je glaasje leeg is e.d. Gezellig praajte gemaakt met 1 van de personeelsleden. Kon ook makkelijk want de bar waar ze werkte was vlakbij.
De beste restaurants vind je in een onbekende stad door de inwoners ernaar te vragen. We hebben een medewerkster van de Primera in Nijmegen gevraagd en zij gaf ons de tip om naar dit restaurant te gaan. En ze heeft niets teveel gezegd. Ik zou zeker nog eens naar dit restaurant gaan als ik weer in Nijmegen kom. De prijs/kwaliteitsverhouding is prima! Het verrassende element door het diner niet op een standaard manier te verzorgen is erg leuk!
![]() |
![]() |
![]() |
Wil je reageren ? Meld je dan gratis aan en profiteer van vele voordelen of log in.
Mooi en enthousiast verhaal. Lekker hoor, zo`n plankje met kaas, worst en mosterd. Als ik het goed begrijp is dit een soort van amuse-restaurant. Jullie hebben ervan genoten, prima dus. lijkt mij eigenlijk een aanrader. Jammer dat je niets zegt over wat het heeft mogen kosten. Om een indruk te krijgen moet ik dus even gaan surfen. Bedankt voor je recensie. Gr. WubbeJan..
Leuke en spontane recensie! Als je weet waar je de volgende keer gaat shoppen kijk je gewoon van te voren even op smulweb.......zie je meteen wat er op culinair gebied te halen valt op je bestemming. Groetjes Kai