Het trendy toprestaurant van Hans en Daniëlle van Wolde ligt in een modern gebouw aan de oevers van de Maas. Hans wordt geroemd om zijn innovatieve kookstijl, die vooral terugkomt in de amuses. De `Tarte Tatin van witlof met zacht gegaarde kreeft` is inmiddels een echte klassieker.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Wil je je restaurantervaring delen in een recensie? Meld je dan gratis aan en profiteer van vele voordelen of log in.
Maanden van te voren gereserveerd om op zaterdagavond bij Beluga te eten. We hebben er gelijk een weekendje Maastricht van gemaakt en genoten van de … Lees de complete recensie »
`s Avonds gingen we naar het concert van André Rieu. Toen we belden of dat we om 21.00 uur klaar konden zijn, werd allervriendelijkst gezegd; … Lees de complete recensie »
Een déjeuner dînatoire bij Beluga in Maastricht. Mijn waardering 18.5/20 voor het eten, minder voor de voorgestelde wijnen. Lees de complete recensie »
Mijn buurman Erik kreeg dit etentje aangeboden, en was zo enthousiast, dat ik hem vroeg om een recensie te schrijven en dat ik die recensie op … Lees de complete recensie »
Op een donderdagavond reden we richting Maastricht . Dineren bij Beluga. Het was al een paar jaar geleden dat we dit restaurant de laatste keer … Lees de complete recensie »
Wil je je restaurantervaring delen in een mini-recensie? Meld je dan gratis aan en profiteer van vele voordelen of log in.
Afgelopen vrijdag geluncht bij Beluga. Wat hier gebeurd grenst aan het onmogelijke. Zo perfect qua alles.De persoonlijke ontvangst. De alerte bediening.De zensfeer. En dan het eten...magisch! Na deze culinaire topervaring kan alles alleen nog maar tegen vallen,vrees ik. Alles bij Beluga is perfect in balans.De opbouw van smaken.De originele uitvoering van gerechten. De begeleidende wijnen. De kok is een genie! (mooi van binnen èn van buiten, maar dat terzijde) Zelfs de handdoekjes op het toilet geven je een goed gevoel. Er staat op: "Beluga loves you" en vanuit mijn tenen kan ik volmondig beamen "I love Beluga!!!"
Meerdere malen geteen hier maar het toppunt blijft in 2006 hier een van Hans zijn laatste privé kookclinics genoten. Op een doordeweekse maandagavond. Zelf wassen, snijden en koken in de keuken van Beluga met Hans erbij. Na elke bereiding eten en dan terug de keuken in. Opletten en leren. Waanzinnig. Het plan van Beluga Next Door was toen al bedacht maar nog niet geconcretiseerd. Leuk filosoferen aan de chef`s tafel en vervolgens samen met Hans drummen in de kelder van Beluga om half 12 s`avonds. Fantastisch.
weet al iemand of die luxe frituur er nog komt? Hans samen met Den Blijker zouden in Maastricht toch een Beluga frituur maken met luxe frieten en zelfgemaakte bamischijven.
Naar Beluga ga je niet alleen voor het eten; je gaat voor een totaalbeleving (waar het eten vanzelfsprekend een heel groot aandeel in heeft). En als je dan voor het eerst bij Beluga gaat eten kies je niet voor 3 gangen maar voor the Full monty. In ons geval het zomermenu inclusief wijnarrangement. Van begin tot eind hebben we genoten van heerlijke en overheerlijke gerechtjes. De schuim van Parmiggiano, de ganzenlever met geitenkaas en de krab met krokante kippenhuid waren absolute toppers. Begeleidende wijnen pasten prima. Inrichting en ambiance waren voortreffelijk. De sommelier mag zijn spraaktempo en enthousiasme wat temperen. De prijs is wat je verwacht vna een toptent als deze.
Helemaal overdonderd qua smaak en combinaties, geweldig restaurant.
Wel een beetje een tendentieuze opmerking van de redactie (?): "terecht juist uitgeroepen door Lekker tot het beste restaurant van Nederland"... Ik vind dat namelijk niet terecht.
Wil je je restaurantervaring delen in een recensie? Meld je dan gratis aan en profiteer van vele voordelen of log in.
Smulweb reporter John15 toog voor Smulweb naar Maastricht en bezocht de spetterende (letterlijk en figuurlijk) opening van Beluga Beach Club. Lees hier zijn verslag: Zaterdagavond was het dan zover, opening van Beluga Beach Club aan De Griend in Maastricht. Op een &hellip Lees het complete artikel »
Beluga start met een eigen culinaire taxidienst in een luxe limousine. Gasten van het Maastrichtse sterrenrestaurant hoeven niet meer te wachten met dineren tot ze in het restaurant zijn. Zodra ze de deur uit zijn en in de limousine stappen, begint hun avond uit in de &hellip Lees het complete artikel »
Tweesterrenkok Hans van Wolde van toprestaurant Beluga in Maastricht denkt aan een eigen frituur. Van Wolde wil de beste cafetaria van Nederland hebben. In De Limburger erkent Van Wolde plannen te hebben om een eigen frituur te starten. Hij benadrukt dat het niet meer &hellip Lees het complete artikel »
Er komt definitief geen `derde Beluga`. Plannen voor een derde zaak in Maastricht zijn door topkok Hans van Wolde en zakelijk partner Marcel Mullenders afgeblazen. Mullenders: `De banken wilden geen medewerking verlenen en Hans van Wolde focust zich op het behalen van &hellip Lees het complete artikel »
Hans van Wolde, eigenaar van het Maastrichtse toprestaurant Beluga en het kleine zusje Beluga Nxt Door, opent een derde zaak. De topkok opent eind dit jaar de deuren van een horecabedrijf in Maastricht. Het wordt een zaak `waar je tot diep in de nacht kunt loungen, &hellip Lees het complete artikel »
Restaurant Parkheuvel in Rotterdam heeft zijn zwarte brigade versterkt met twee jonge toptalenten. Bastiaan de Jong (24) en Joost Verhoeven (25), afkomstig van respectievelijk restaurant Beluga in Maastricht en Ciel Bleu uit Amsterdam, gaan als oberkelners werken bij &hellip Lees het complete artikel »
Topchef Hans van Wolde heeft de nieuwe keuken van het Ronald McDonald Huis in Maastricht ingewijd. De gasten in het Huis werden door de chef-kok van het tweesterrenrestaurant Beluga verwend met een driegangen lunch. `Als het om zieke kinderen en hun ouders gaat ben ik &hellip Lees het complete artikel »
Topchef Hans van Wolde zal op maandag 23 maart de nieuwe keuken van Ronald McDonald Huis Maastricht inwijden. De gasten in het Huis zullen door de chef-kok van het tweesterrenrestaurant Beluga worden verwend met een driegangen lunch. "Als het om zieke kinderen en &hellip Lees het complete artikel »
Het onlangs gesloten restaurant Rozemarijn in Maastricht wordt overgenomen door het duo Dennis van der Meer en Jeroen Raes. Beide zijn afkomstig uit de stal van Beluga. Jeroen Raes over hun nieuwe bedrijf: Rozemarijn wordt een verlengstuk van `O` maar het is een andere &hellip Lees het complete artikel »
Een Nederlander heeft in Amsterdam tienduizend euro neergelegd voor een blikje zeer exclusieve blonde belugakaviaar. Het was het laatste beschikbare blikje van twee die het House of Caviar and Fine Food op de kop had weten te tikken. De prijzen van de blonde &hellip Lees het complete artikel »
Culinaire intimi zullen het kennen, maar `t Schulten Hues heeft nog lang niet dezelfde klank als De Librije, Oud Sluis of Beluga. Toch gaf De Telelgraaf bij monde van culinair journalist Ton de Zeeuw maar liefst vijf T`tjes aan dit Zutphense restaurant. Deze hoge &hellip Lees het complete artikel »
Tweesterrenkok Hans van Wolde gaat een hotel starten. Van Wolde wil in Maastricht in 2009 een logiesbedrijf openen. Na toprestaurant Beluga en eetgelegenheid Beluga Nxt Door moet het de derde horecazaak worden van Van Wolde. Het hotel moet Beluga Ensuite gaan heten, &hellip Lees het complete artikel »
Restaurant Beluga in Maastricht is door restaurantgids Lekker uitgeroepen tot het beste restaurant van Nederland. Oud Sluis van Sergio Herman moest het dit jaar doen met de tweede plek in de Lekkerlijst. Smulweb was erbij! Tijdens een unieke galalunch in het &hellip Lees het complete artikel »
Restaurant Beluga in Maastricht is vandaag door restaurantgids Lekker uitgeroepen tot het beste restaurant van Nederland. Oud Sluis van Sergio Herman moest het dit jaar doen met de tweede plek in de Lekkerlijst. Tijdens een feestelijke presentatie in het Amsterdamse &hellip Lees het complete artikel »
Sergio Herman van restaurant Oud Sluis in het Zeeuwse Sluis is voor zijn vakbroeders nog steeds de beste kok van Nederland. Dat blijkt uit de top-20 van Elsevier, waarin Herman (Oud Sluis) Boer (De Librije) en Van Wolde (Beluga) voor blijft. In de top-20 zien we veel &hellip Lees het complete artikel »
Hans van Wolde van Beluga, behoort volgens GaultMillau definitief tot de top van gastronomisch Nederland. Hij werd uitgeroepen tot Chef van het Jaar, de hoogst haalbare eretitel, die de gids uitreikt aan een chef-kok die het afgelopen jaar bijzonder is opgevallen. &hellip Lees het complete artikel »
Beluga Nxt Door, het hippe zusje van de Maastrichtse topzaak Beluga, gaat op 1 november open. Dat laat topchef Hans van Wolde weten. De namen van de nieuwe chef-kok en gastvrouw zijn inmiddels bekend. Raoul de Boer wordt de chef-kok van Beluga Nxt Door en Nicole van &hellip Lees het complete artikel »
Schmidt Zeevis in Rotterdam is al bijna 100 jaar een begrip in Rotterdam. De winkel aan het Vasteland is misschien wel de mooiste viswinkel in Europa. De populariteit van deze Rotterdamse visleverancier is ongekend. Van heinde en verre komen mensen naar de voet van de &hellip Lees het complete artikel »
De duurste kaviaar ter wereld, beluga, mag weer in beperkte hoeveelheden worden verhandeld. De Verenigde Naties hebben maandag het verbod op de handel in de delicatesse opgeheven. De staten rond de Kaspische Zee mogen dit jaar 3,76 ton kuit van de belugasteur &hellip Lees het complete artikel »
De opmars van het Maastrichtse restaurant Beluga naar de top van de Nederlandse restaurantwereld lijkt onstuitbaar. Patron-cuisinier Hans van Wolde′s restaurant is opgerukt naar de tweede plaats op de top 100 van beste Nederlandse restaurants. Net achter het &hellip Lees het complete artikel »
Hoogbrugstraat 66-68
6221CS Maastricht
Internationale keuken, € 45,00
Rechtstraat 81
6221 EH Maastricht
Franse keuken, € 33,50