Recensie

Restaurant rami, Hellevoetsluis Gebruikers opties

ronaldvermeulen heeft deze recensie op 5 augustus 2012 toegevoegd. Deze recensie is 594 keer bekeken.

Samenvatting

Onze zoon was afgelopen vrijdag jarig. We zouden het volgende week vieren, tegelijkertijd met de verjaardag van onze dochter. Maar toen we thuis kwamen, bleek dat hij toch voor die avond wat vrienden had uitgenodigd. Met een schuin oog werd naar ons gekeken. Of we die avond maar even weg konden wezen. Dus op zoek naar een leuk restaurant.

We wilden niet te ver rijden dus kwamen we op het idee om naar restaurant Rami te Hellevoetsluis te gaan. We waren hier al eerder geweest en hadden toen genoten van de West-Sumatraanse keuken. Ook wel de Padangkeuken genoemd en bekend om zijn stoofpotjes, de kipcurry en de saté van geitenvlees. De zaak wordt geleid door een Jennifer. Haar ouders van 72 en 64 jaar oud staan in de keuken. Voor haar vader is koken meer een hobby. Haar moeder helpt af en toe mee in het bedienen. Alleen al voor de sfeer en de lieve mensen ga je daar graag heen.

Mijn beoordeling

Bediening:
9.0
Sfeer:
8.5
Prijs/kwaliteit:
8.5
Wijn:
8.0
Eten:
9.0

Ambiance

Bij binnenkomst werden wij hartelijk welkom geheten door de eigenaresse. Zij begeleidde ons naar onze tafel. Helaas kwamen er donkere wolken aan, dus was het onverstandig om op het terras te gaan zitten. (dat bleek 10 minuten later een verstandige keuze)
Het restaurant bestaat uit een beneden- en bovenverdieping en biedt plaats aan 26 personen. Het is modern ingericht met toch een gezellige sfeer. De tafels staan ruim voldoende uit elkaar, zodat men geen last ondervindt van de andere gasten. De vloer is van hout en aan de wanden hangen diverse moderne schilderijen. Wij namen plaats aan een tafeltje bij het raam.
Mijn vrouw bestelde een witte huiswijn (Chardonnay) en ik een rode (Merlot) met daarbij een karaf water. Op zichzelf lekkere wijnen.

Het eten

Vooraf kregen we een amuse. Een blokje van kleefrijst, vermengd met kip en geroosterde kokos met ernaast een plakje komkommer. Een leuke binnenkomer en heerlijk van smaak met de authentieke Sumatraanse kruiden.


We kozen vervolgens voor het specialiteitenmenu. Daarin konden we kiezen tussen diverse rundvleesgerechten, kipgerechten, sategerechten, vis- en gambagerechten.
Daar we eigenlijk niet konden kiezen tussen de rendang padang en de ayam panggang kecap,stelde de eigenaresse voor om beide gerechten te serveren in een kleinere hoeveelheid. Dat leek ons een goed idee.

Als voorgerecht kregen we ketropak. Een schaal met als bedje een laagje bami, met daarover een mix van ijsbergsla, tahoe, komkommer, witlof en daarover een pittige pinda/kecap dressing. De combinatie van het frisse van de sla en komkommer, de vrij neutrale smaak van de bami en het pittige van de pindasaus smaakten voortreffelijk. Het pittige overtrof hierbij niet de andere smaken en was goed in balans.

Tussendoor kregen we een schaaltje met 3 verschillende soorten kroepoek. Daarbij een schaaltje met zelfgemaakte sambal. Niet te heet en lekker bij de kroepoek.
Het hoofdgerecht bestond uit een bord met rendang padang (rundvlees met pittige kokosmelksaus), Ayam Panggang kecap, (geroosterde kip met hete kecapsaus), Chasui (geroosterd rood varkensvlees). Daarnaast witte rijst met reepjes omelet, serundang (gebakken kokos met pinda`s)en dadar (omelet met vulling), groenten waaronder sambal goreng telor, kerupuk, sambal goreng boontjes , orak arek (sperzieboontjes met eimengsel), sayor lodeh (varkensvlees met gember) en atcar.
Fijne smaken, met bijzondere combinaties. Leuk juist om toch van alles wat te proeven.

Als nagerecht konden we kiezen uit spekkoek, Es Katam (schaafijs) of een bolletje roomijs met verse vruchten. We kozen voor het laatste. De vruchtjes bestonden onder ander uit lychee, perzik en ananas .

Het drinken

Rami heeft een kleine wijnkaart. Wij hadden een goede huiswijn.

De bediening

De bediening bestond uit alleen de eigenaresse en af en toe hulp van haar moeder.

Extra informatie

Er zijn in de omgeving eigenlijk geen zaken met deze authentieke keuken. Daarom is het een welkome aanvulling in het gebied waar dit restaurant ligt. Het restaurant bestaat 5 jaar en loopt goed.
We waren in totaal met drank en eten nog geen 80 euro kwijt.

Na een gesprek op het einde van de avond met Jennifer en haar moeder, bleek dat ze van plan zijn om aan het einde van het jaar te stoppen. Het wordt vooral voor haar ouders te zwaar, hoewel vader eigenlijk niet van stoppen wilt weten.

Foto's

 
 
  •  

    de amuse

  •  

    het voorgerecht

     2
  •  

    de versschillende soorten kroepoek met sambal

     3
  •  

    het hoofdgerecht I

     4
  •  

    het hoofdgerecht II

     5
  •  

    het nagerecht (we hadden er al wat van op)

     6

Wil je reageren ? Meld je dan gratis aan en profiteer van vele voordelen of log in.

07-08-2012
zegt

Leuk om kleine gerechtjes te kunnen proeven.Mooi familie restaurant. Dank voor je verhaal. Gr.John.

05-08-2012
zegt

Ronald en Margret, gefeliciteerd met de verjaardag van de kids. Leuk hè, buiten gezet worden door je zoon. Maar dan even een lekker hapje eten is natuurlijk nooit verkeerd en dan op dit adres met de mogelijkheid voor meerdere kleine hapjes die goed smaakte is mooi meegenomen. Zonde dat Jennifer geen keukenprins(es) kan vinden om dit restaurant door te kunnen laten gaan.

05-08-2012
zegt

Altijd lekker zo`n Indonesische maaltijd. Leuk dat ze kleinere porties van de gerechten presenteerde, dan kun je uitgebreid proeven, lekker. Jammer dat ze binnenkort gaan sluiten. Bedankt weer voor je bijdrage, groetjes Ad

05-08-2012
zegt

Dit is zo`n zaakje met een heel hoge `gun-factor` , niet alleen door de aparte en lekkere maaltijden maar juist ook door de persoonlijke service en het `familie-aspect`. Enthousiast verhaal met, erg leuk verzonnen, thumbnail foto`s :-) Gr Kai

05-08-2012
zegt

Hoi Ronald, mooie maaltijd hoor. De plaatjes zijn wat klein, maar het is te zien. Ik ben gek op dit soort keukens, heerlijk, maar wel weer jammer om te moeten lezen dat deze zaak ook sluitingsplannen heeft. Je maaltijd vond ik overigens ook leuk geprijsd. Ja kinderen, ik weet het. Als ze iets van je willen dan moeten pa en ma eventjes verkassen, niet verkeerd overigens. Bedankt weer voor je verhaal, gr. Alex.

05-08-2012
zegt

Leuk adresje Ronald waar je voor een schappelijke prijs gewoon goed kan eten. Jammer dat ze het voornemen hebben te sluiten. bedankt, Steven.

rami


Foto's meer

Bezig met laden...
Gerelateerde video's
Maak je koelkast leeg!
 
 
 
sluit