Maandag 23 januari 2012 hier uitstekend gegeten samen met mijn vrouw en de jongste zoon en zijn vriendin. We hadden een 11-gangendiner gekocht exclusief drank via Groupon. Een uitstekende koop zou achteraf blijken.
Restaurant Kastanjehof is gevestigd in het statige en majestueuze pand :"Villa Polder". ( foto 1 )Het pand kreeg in 2001 de status van Rijksmonument.
Het twee verdiepingen tellende pand met geknikt schilddak is gebouwd in eclectische stijl, wat inhoudt dat het stijlkenmerken uit diverse stromingen kent. Het geheel bevindt zich nog in vrijwel originele staat. Zelfs het park met de hoge kastanjebomen, marmeren beelden en schitterende vijverpartij dat eind 19e eeuw achter de villa is aangelegd, is in die jaren nauwelijks veranderd.
Binnenin straalt een bepaalde warmte je tegemoet waarbij het personeel de vriendelijke laatste touche veroorzaakt.
Het restaurant heeft mooie stevige statige tafels met stoelen die wat achterover hellen waardoor je prima ontspannen wegzit tijdens het praten met elkaar.
Er staan verschillende grote vazen in de ruimte en een hele mooie grote lamp. Meestal vernoem ik het niet omdat het niets toevoegt maar hier wel, hele keurige toiletten.
Het restaurant heeft een 100 tal couverts en daarnaast nog verschillende andere ruimtes voor vergaderingen, feesten en partijen. Op deze avond werden wij de gehele avond door 1 persoon ( Dave ) bediend die de bezetting op maandagavond ( 20 personen) vakkundig verwerkte zonder iemand tekort te doen en niet te overdreven was in de etiquette .
Een schaaltje met een soort pistachenootjes stond al op tafel en aangezien de jeugd fris zou drinken ( lang leven de BOB) begonnen wij met een rode port. Een lekkere ruby, mooi kruidig in een sfeervol glas.
Het diner werd uitgelegd; 11 verschillende kleinere couverts die soms met tweeën tegelijk of apart zouden worden bediend en op mijn verzoek zou een wijnarrangement van 4 wijnen (werden er 5) hierop worden aangepast.
De eerste 2 gangen kwamen op tafel.; 2 schalen heerlijk vers donkerbruin brood ( foto 2 )met daarop wat zaadjes met heerlijk truffelmayonaise, we veegden met het laatste brood de bodempjes leeg en zeiden tegen de bediende doe nog maar een schaaltje.
Daarbij een carpaccio van ossenhaas ( foto 2 ), heerlijk mals met ook daar diezelfde truffel als garnering, heerlijk tezamen met een kaaskrokantje, kleine croutons, pijnboompitten en een beetje rucola veroorzaakte een mooie start.
Een Chardonnay Tomaresca Puglia uit 2010( foto 3 ), 12,5% werd hierbij geserveerd; een hele goede frisse, zurige, licht gele wijn, mooi helder met tonen van vanille, exotisch fruit. Een mooie volle smaak met een goede nadronk. Een prima start en ook de jeugd vond een slokje niet te versmaden.
Het derde en vierde gerecht: We kregen een bospaddenstoelen soep ( foto 4 ). Ik vond het een beetje op griesmeel pap lijken, maar de smaak vergoedde alles, de paddenstoelen licht gepureerd veroorzaakte zo`n pure verse smaak, heerlijk en bovenal goed warm. Daarbij een taartje van rosevalaardappel met Hollandse garnalen ( foto 5 ), lekker fris met een soort paprikastengel en een heerlijk sausje.
Voor dit en het volgende gerecht hadden we een Layers White van Peter Lehmann ( foto 6 ) uit Adelaide van 11,5%. Een blend van 5 wijnen; pinot gris, gewurztraminer, muscat, chardonnay en semillon. Wederom een voltreffer, een beetje jonge appel, abrikoos, groene meloen. Goed passend bij het 3e en 4e gerecht, nog beter passend bij de volgende visgerechten.
Als 5 en 6e gerecht: Lekkere zachte griet ( foto 7 ), gelakt met appelstroop en botersaus, smakelijk met een beetje bieslook met daarnaast een heerlijk scampi spies bereid op oosterse wijze(foto 8 ); een zoete saus ( ketjap?) met heerlijk verse spinazie, kleine champignon stukjes en een krokantje. We vonden dit allemaal een van de toppers. Tevens nogmaals vermeld, die Layers White een prima keuze, ook bij dit gerecht.
Het volgende gerecht(7), een brochette van het iberico varken ( foto 9 ), zeer zacht van smaak, mooi vast vlees met een mooie zoete truffelsaus. Daaronder een juist klaargemaakte schijf courgette, prima vers van smaak.
De derde wijn, een Peppoli Chianti Classico van 13,5% uit 2009. Deze wijn is gemaakt van 90% Sangiovese druiven en 10% Merlot en Syrah. Mooie aroma`s van zwaar fruit en wat vanille en toffee, ik proefde ook nog wat drop.
Heftig in zijn tannines, voor mijn vrouw te zwaar ( wrang), ik vond deze zonder gerecht ook stevig maar tijdens het eten werd ie alleen maar beter en paste dus goed bij het varkensvlees.
Het 8e gerecht, een mooie medaillon van ossenhaas ( foto 10 ) met balsamicosaus en gecarameliseerde witlof smaakte lekker en daarbij als 9e gerecht, rosevalaardappels uit de oven bereid in thijm ( foto 11 ). Mooi licht en zacht gekruid.
Mijn vrouw nam dus bij de vorige 2 gerechten eigenlijk geen wijn maar Dave deed zijn uiterste best en kwam met 2 verschillende andere wijnen. De 2e was een voltreffer dus dronk ze een glaasje Beronia Cranza, zowel in de geur als in de smaak veel elegantie. Een fruitige en soepele Rioja ( 90% tempranillo/ 10% Grenache) met wat hout in de smaak en een frisse afdronk. Nadat die van mij op was mocht ik hier nog wat van bijschenken.
Als 10e gerecht zag ik al dat er een krokant gebakken geitenkaasje zou komen ( Mijn vrouw vind alles van de geit niet lekker) dus werd er voor haar een ander gerechtje klaar gemaakt ( foto 13 ).
Ze vond het lekker maar we weten niet meer wat het was.
Voor mij, heerlijk die geitenkaas met honing en thijmsaus ( foto 14 ) en ook de jeugd vond het stevige kaas dus mijn buikje werd aardig gevuld.
Als laatste een chocolademousse van vanilleijs met een kletskop van mint,aardig maar wel zoet.
Bij de laatste 2 gerechten werden we nog eens verwend met een tweeluik aan wijnen aangezien de bediende ons wilde laten kiezen bij welk gerecht wij de een of de ander als voorkeur wilden.
De 1e een Boschendal vin d`or uit 2009 ( foto 14 ) , 10%, geurend naar mooie tropische vruchten, appel en citrusvruchten naast tonen van honing. In de smaak een fruitexplosie, mooi in balans. Een prachtige zoete afdronk, en toch ook weer wat fris erbij.
De vriendin van onze zoon Tijnn keek mij smekend aan en ik was verkocht.
Dus ging ik voor de Port van Noval Black ( foto 14 ), een heerlijke Ruby: een hele donkere, bijna zwarte kleur, met smaken van kersen en bramen en een mooie lange afdronk.
de wijnen zijn omschreven bij het eten.
We hebben dus 3,5uur genoten van mooie kleine gerechten met veel smaak en de wijnen waren gewoon top. Geen inkoopwijntjes van onder 5 €uro maar gewoon laten zien wat je onder andere in huis hebt.
We zijn de gehele avond heel netjes bediend en een pluim voor deze jongeman, al wil ik de keuken niet tekort doen wat het was gewoon lekker.
Voor ons 3 kwartier rijden maar deze keuken, bediening en totaal plaatje zal in de zomer nogmaals bezocht worden om op het buitenterras een poging van genieten tot ons te laten komen.
Mocht men van tevoren al een leuke actie hebben zal ik hier zeker aanwezig zijn.
Met de actie van Groupon ( € 89,00 voor 4 personen) en het wijnarrangement, inclusief fris voor de jeugd , de port vooraf € 3,25 p.p en 2 x water ( Bru plat, 11,00) een totaal van € 82,50. Totaal :€ 171,50 voor 4 personen dus was een goede fooi terecht.
Van de Chianti en de Rioja alsmede het vanille ijs geen juiste foto gemaakt.
Je reactie is altijd welkom.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Wil je reageren ? Meld je dan gratis aan en profiteer van vele voordelen of log in.
Dank voor de duidelijke en uitgebreidde uitleg. Vrijdag zullen wij dit gaan (w)eten - ook wij gaan voor het 11 gangen diner(al zijn het eigenlijk "slechts" 7 gangen). Ben zeer nieuwsgierig geworden naar sommige wijnen....
Nu helemaal duidelijk :-) Deze 11 gangen voor 22 euro p.p is echt een koopje. Prima deal dus!
Het is me even niet helemaal duidelijk voor hoeveel personen die prijs (89 euro) nou was? Het ziet er in ieder geval allemaal prima uit en ik kan me helemaal voorstellen dat je tevreden was. Dat water... tsja. Het is eerder regel dan uitzondering, dat water flink betaald moet worden. Als er niets anders gedronken wordt kan ik daar mee leven, maar naast wijn of andere consumpties vind ik het een echt minpunt voor de service. Maar ach, als dat het enige is.. Dankjewel!
Fijn dat het je hier zo goed bevallen is. Je verhaal is voor iedereen duidelijk. Bedankt weer, groetjes van Joke.
Goed verhaal, prima foto`s. Ik ben gek op veel kleine hapjes en niet zo gek op volle borden! Prima diner dus, naar volle tevredenheid van jullie. Betalen voor water vind ik echt onzin! Bedankt voor je verhaal en de foto`s, gr. WubbeJan.
O, wat ken ik dit restaurant goed! Van toen ik nog een heel stuk jonger was dan. Kwam er minstens 1x in de maand met mijn ouders. Als ik het zo lees is er weinig veranderd, zelfs de gerechten klinken niet veel anders. Wij kwamen er toen steeds minder (vanwege die weinig veranderende/spannende gerechten), maar voor de prijs die jij hebt betaald kun je je natuurlijk geen bult vallen. En in Gemert blijft het een populair restaurant, zoals ik hoor van oude vrienden. Alleen dat water.... Bedankt voor je recensie!
Een mooi pand, mooie ingredienten en zoals ik lees hebben jullie genoten. Best aardig wat.En ja, Groupon; het heeft mijn voorkeur niet altijd, maar soms zeg ik; waarom eigenlijk niet. Je kunt eens kijken wat een restaurant te bieden heeft voor een redelijke prijs. En daarnaast is januari voor de restaurants meestal een mindere maand en begrijp ik wel dat ze wat extra klandizie kunnen gebruiken.Alleen dat water weer; belachelijke prijzen.
Oei...ik ben wederom niet overtuigd door de Groupon-actie. Brood vind ik geen gang, water voor 5.50 de fles vind ik onwijs en twee gerechten per gang opdienen: daar heb ik hele slechte ervaringen mee in Rotterdam via een Groupon-actie. Wel fijn dat jullie tevreden waren, daar gaat het uiteindelijk om, maar mij zul je hier niet vinden.
Een prima maaltijd voor een schappelijke prijs, het valt me op dat veel restaurants deze maanden mooie en aantrekkelijke aanbiedingen hebben. Leuk voor de proever dus. Bedankt weer Ben voor je prima bijdrage, groetjes Ad
Ben, zo te lezen hebben jullie wederom genoten. De ambiance van deze zaak die spreekt me wel aan, maar was het bij nader inzien niet veel wat er werd opgediend? Wel keurig verzorgde gerechtjes en gezellig 3,5 uur tafelen. Eén wijn sprong er bij mij uit en wel de Layers White van Peter Lehmann. Die zou ik graag eens willen proeven bij een mooi stukje vis. Keurige prijs voor het geheel voor 4 couverts inclusief dranken. Dank weer voor je bijdrage.
De ambiance trekt me wel aan. De stoelen zullen waarschijnlijk wel meevallen want anders zet je er als zaak geen tig binnen ( hoewel ze idd wel wat lijken te hellen ). Verhaal is prima en ik had maar 1 kleine opmerking. De Peppoli hadden wij ook bij de Fuik en is opgebouwd uit 3 druivensoorten. Waar ik qua smaak zwart fruit en wat kruiden meende te herkennen heb jij weer heel wat anders gevonden. Gr Kai
Zal zeker gezellig geweest zijn. Maar ben het met Sophie eens,zou absoluut niet mijn keuze geweest zijn. Maar ieder zijn meug. Dank voor je verhaal. Gr. John.
Het was ontegenzeglijk gezellig en het heeft jullie goed gesmaakt! Maar mijn voorkeur heeft het allemaal niet. Om te beginnen al met stoelen die achterover hellen.......Hadden ze ook kussentjes??
Wil je je restaurantervaring delen in een recensie? Meld je dan gratis aan en profiteer van vele voordelen of log in.
In het begin van het jaar had ik al geschreven dat ik hier in de zomer wel terug wilde gaan voor wat te eten op het terras maar we wilden in deze … Lees de complete recensie »