
Het was al weer bijna een jaar geleden dat we onze favoriet hadden aangedaan dus gereserveerd voor de aanbieding van de "Verwenlunch". Deze aanbieding is juist deze maand (mei) aangepast vervangen door het "Luncharrangement" wat inhoud dat de prijs met 5,- is verhoogd en dat het koffieservies niet meer bij de prijs inbegrepen.
Leuk hoe je altijd opgewacht wordt als de liftdeur open gaat en ditmaal met het knoopje los (nieuwe dresscode). We waren zoals gewoonlijk vroeg maar ditmaal niet de eerste. We namen plaats in het lounge gedeelte bij de open haard en Roel Jereskes de maître serveert het aperitief. Een Brut de Charvis uit de Bourgogne gemaakt van pinot noir 70% en chardonnay 30%, elegant met een fijne mousse. Onze wensen worden opgenomen en partner gaf aan, alleen voor vis te gaan deze middag en we gingen voor de uitbreiding naar vier gangen.
De amuse hapjes werden uitgeserveerd. Op een grote kiezel een praline van ganzenlever met erop een toast met druppel gel van bloedsinaasappel, erg lekker en met een fijne mondbeleving. Op een matglazen blokje een marshmallow van rode biet met erop wat sesam, een lekker zacht hapje met fijne smaak.
We gaan aan tafel waar de tweede ronde met amuses wordt uitgeserveerd. Op een grasveldje een explosie van paprika. Aan een prikker zit een oranje bolletje dat gevuld is met vloeibare paprika. De paprika is goed in de smaak aanwezig. En in een kleine kom een romig soepje met hierin, een in Reusel gekweekte, Segrijnslak. Op de kom lag nog een stukje toast van zuurdesem met wat kruidenboter. Mooie smaken weer en de mond was al weer aardig opgewarmd en toe aan het echte werk.
Het broodgarnituur werd uitgeserveerd, en vermeldenswaardig is dat je bij elke gang krijg je een ander broodje krijgt dat vers uit de oven komt.
Als eerste begeleider een chardonnay 2010 van Domaine de Valensac, lichte kleur en een typische chardonnay. Op het bord een verzorgde kleurrijke compositie van elastische ganzenlever die is gebogen in een grote cirkel. De ruimtes ertussen word opgevuld met twee pureetjes, een van koolrabi met sinaasappel en een van biet. Verder op het bord twee zoetzure aspergerolletjes, taggiasche olijf en makaron van biet met ertussen crème van ganzenlever. De ganzenlever was erg subtiel van smaak waardoor de smaak van de pureetjes de boventoon voerde. De olijf ernaast gaf een aardig contrast en de zoetzure asperge was een apart beleving met typisch asperge smaak. De wijn had naar mijn mening iets te weinig rondingen om deze complexe verfijnde gang goed te ondersteunen. (9.2)
Daar partner voor vis gekozen had kreeg ze een Gruner Veltliner 2011 van het huis Loimer waarbij een mooie presentatie van krabbereidingen werd uitgeserveerd. Een salade en een cannelloni van asperge met King krab vulling met ernaast nog een zoetzuur aspergerolletje en mandarijnen partjes. Ze vond het verrukkelijk en deze gang werd haar favoriet van de middag.
De tweede begeleider kwam uit de Rueda streek, een Sauvignon blanc 2010 van het huis Esperanza, aangenaam fruitig en met een klein bittertje in de afdronk. Op een mooi nieuw bord twee bereidingen van Oosterschelde kreeft, een soepje van komkommer, een in as gerold geitenkaas cilinderje, postelein en druppels kerrie mayonaise. In het soepje lag een schijfje van de kreeftenstaart en ernaast een stukje gekarameliseerde schaar. Er kon naar hartenlust worden gecombineerd met de vele andere smaken en structuren op het bord, wat een verfijning. De wijn was prima bij de geitenkaas maar voor de gekarameliseerde kreeft was hij wat te fruitig. Een wijn met iets meer rondingen had ook hier uitkomst geboden. (9.3)
Voor het hoofdgerecht kwam er als opfrissing, op een grote bevroren kiezel, een sorbetijs gemaakt van sinaasappel en groene thee. Hierbij kwam de Sauvignon veel beter tot zijn recht.
We gingen over op rood die ook geschonken werd bij de vis van partner. Een teruggekoelde Spätburgunder 2007 van het huis Künstler uit de Rheingau. Mooie helder rode kleur met rijk aroma en fluweel zacht in de mond, de topper van de middag. Op het bord twee bereidingen van Anjouduif, langzaam gegaarde medaillons in eigen jus en een krokant gebakken boutje. Ernaast een veeg pinda-pistache zalf, toefjes auberginecrème en ziltige lamsoren. De medaillons hadden een uitstekende cuisson, de combinatie met de pindazalf was zalig en de wijn was een prima ondersteuner. Het boutje was heerlijk krokant en mooi op smaak. Mijn favoriete gang van deze middag. (9.5)
Partner had vis die aan tafel op het bord werd uitgeserveerd. Een op de huid gegaarde lijngevangen zeebaars die in een kruidnagelmelk lag met erbij twee gebakken asperges, stamppotje, schijfjes olijf en stukjes amandel. Het gerecht vond ze heerlijk maar de wijn was ondanks dat hij wat terug gekoeld was toch nog hoog op smaak. Dit werd met het nemen van kleinere slokjes opgelost.
De dessertwijn kwam uit Oostenrijk, gemaakt van Sämling, de Angerhof spätlese 2010 van het huis Tschida. Hij heeft een elegante fruitige neus en is niet zo zoet in de mond. Op het bord een langgerekte S die is opgebouwd uit bereidingen van bramen, pistache en biet. Mooie pure smaken waarbij ook goed over de mondbeleving is nagedacht. De hartige krokante pistachenoten gaven mooie accenten. De wijn was een prima begeleider en maakt met zijn fijne smaak het gerecht af. (9.4)
Als afsluiter werd de koffie/thee kaart gepresenteerd met drie espresso`s en een ruime sortering thee. Zelf neem ik een "gewone" espresso waarbij nog een drietal friandises worden gepresenteerd.
Bediening was met Roel weer in goede handen, we kennen elkaar inmiddels en dat schept een band. Leuk om kennis te maken met Chantal van Groeningen, de dochter van de chef, die samen met Roel alles prima onder controle hadden. De wijnen zijn nog niet helemaal optimaal afgestemd daar ze juist van kaart zijn gewisseld, dat was wel jammer. Prijs is, zoals eerder vermeld, aardig gestegen, totaal waren we exclusief tip 150,- kwijt, wat nog steeds goede waar voor zijn geld bied. Het was wederom een culinaire middag met verfijnde gerechten.
Wil je reageren ? Meld je dan gratis aan en profiteer van vele voordelen of log in.
Ad, een prima adres waar ik ook nog eens aan moet gaan. De duidelijke foto`s maken het weer compleet.
Het ziet er allemaal (weer) goed uit. Bedankt voor je verhaal en de mooie foto`s.
Geweldig weer daar in het stadion! De lunch is er echt geweldig en de prijs is, als je gebruik maakt van de actie, heel erg acceptabel. Als er hier zo`n uitbating vlakbij was, zou ik er minstens zes keer per jaar naartoe gaan. Goed verhaal, mooie foto`s. Bedankt, WubbeJan.
Mooie gerechten Ad. De wijn keuze misschien wat minder. Maar altijd constante kwaliteit hier. Dank voor je verhaal. Gr. John.
Ziet er weer goed uit. Toch zie ik best verschillen in de ene en de andere zaak met een ster. Daarom is het goed het beeld compleet te bekijken. Hoe is de sfeer, hoe zijn de smaken, de opmaak, de combi tussen de smaken en de bediening. En niet te vergeten de prijs. Bedankt weer.
Mooi verhaal over een heerlijke lunch Ad. Het blijft toch wel de topper van Eindhoven deze zaak. Altijd al goed geweest en nog steeds constante kwaliteit als je dit zo ziet. Bedankt weer Ad. Gr. Alex.
Wil je je restaurantervaring delen in een recensie? Meld je dan gratis aan en profiteer van vele voordelen of log in.
We zagen via social media een hele scherpe aanbieding voorbij komen die we niet konden laten schieten. Op de secretaressedag een vier gangen all-in … Lees de complete recensie »
Mede Smulweb-lid John15 en ik hadden ooit eens afgesproken om eens met elkaars partner uit eten te gaan. Tot op heden was dit er nooit van gekomen … Lees de complete recensie »
Toen we hoorde dat er een vernieuwde kaart was hebben we weer gereserveerd bij een van onze favorieten. Na aankomst weer met de lift naar de derde … Lees de complete recensie »
Als cadeau voor haar verjaardag had ik mijn vriendin gevraagd waar ze graag wilde gaan eten. Op zich had ik net zo goed meteen kunnen reserveren bij … Lees de complete recensie »
Inleiding: Van Sinterklaas hebben wij twee keer een dagje treinen door Nederland, voor 2 personen gekregen. Deze bonnen moeten opgemaakt worden voor … Lees de complete recensie »
Zoals altijd weer een groot genoegen om hier te eten. Hoewel ik deze avond wel de indruk kreeg dat de zwarte en witte brigade ietwat ongeconcentreerd … Lees de complete recensie »
Aan het eind van onze vakantie was de laatste van onze favorieten Avant Garde aan de beurt om te bezoeken. Het parkeren kan zorgeloos voor de deur … Lees de complete recensie »
De ultieme lunch!!! Ik moet hier even iets rechtzetten, ik heb ooit beweerd dat ik meer zou genieten van een patatje-oorlog (o.i.d.) in het … Lees de complete recensie »
Afgelopen vrijdag, de dag dat Nederland Brazilië versloeg en zo de halve finale bereikte, gingen wij uit eten in Eindhoven. De reden was ons 15 … Lees de complete recensie »
Restaurant Avant-garde stond al een hele tijd op mijn lijstje. En na een kookles van SVH Meester-kok Johan van Groeninge bij de kookschool van Elly … Lees de complete recensie »
De super verwenlunch! Deze keer bewapend met een fototoestel om de recensie wat meer te laten spreken stapten we bij Avant Garde binnen. Na een … Lees de complete recensie »
Na de beleving van vorige week kon ik de verleiding niet weerstaan om er nog eens gebruik te maken van deze mooie aanbieding. Dit heeft natuurlijk … Lees de complete recensie »
De verwen lunch, tegen een erg scherp tarief 44,50, 3 gangen al in!! Na aankomst met de lift werden we begeleid naar de open haard. We mochten plaats … Lees de complete recensie »
Afgelopen zaterdag een bezoek gebracht aan dit voortreffelijke restaurant. Wij hebben hier vorig jaar in januari voor het eerst gegeten en dat was zo … Lees de complete recensie »